Remis z Werderem
autor: tasiaWbrew oczekiwaniom organizatorów stadion przy Twardowskiego nie zapełnił się dzisiaj kibicami. Nazwa Werder Bremen nie przyciągnęła ich jak magnes a ci co nie wybrali się na mecz, raczej nie mają czego żałować. Spotkanie nie było porywającym widowiskiem a padający deszcz zdecydowanie utrudniał jego odbiór. W takich chwilach, kiedy pada deszcz zdecydowanie wszyscy pamiętają o tym, że wszystkie duże miasta w Polsce mają nowe stadiony, na których nawet w trudnych warunkach atmosferycznych można w komfortowych warunkach oglądać mecz.
Po pierwszych dziesięciu minutach, w których zdecydowanie nic się nie działo na strzał zdecydował się powracający do Pogoni Łukasz Zwoliński. Jednak jego strzał był mocno niecelny. Chwile później strzał Bąka dobijał Taku, ale nie zdołał pokonać bramkarza gości.
W 23 minucie Fin Barteis strzelił wprost w Janukiewicza. Dwie minuty później testowany Brazylijczyk Leonardo 'Leo' Campos egzekwował rzut wolny, ale futbolówka poszybowała nad bramką. W 30 minucie piłkarze Werderu objęli prowadzenie, Ludovic Obraniak rozprawił się z obroną szczecinian i pokonał Radosława Janukiewicza. W 40 minucie Hernani był jeszcze w dobrej sytuacji, ale posłał piłkę wprost w ręce Wolfa.

Trzy minuty po zmianie stron stan meczu się wyrównał, piłkę do własnej bramki skierował Santiago Garcia. W 57 minucie dobra interwencją popisał się Kudła, ale kontrę Pogoni przerwała obrona gości. Chwilę później mogło być 2:1. Strzał Murawskiego dobijał Zwoliński, jednak uderzył niecelnie. W 75 minucie ponownie świetnie zachował się Kudła, który nie dał się zaskoczyć Zlatko Junuzovićovi. W obu zespołach, w drugiej części meczu doszło do wielu zmian, co z pewnością miało odzwierciedlenie w tym co działo się na boisku. W 90 minucie o końcowym wyniku mógł zadecydować Adam Frączczak, ale lepszy w tym pojedynku okazał się golkiper Werderu, który zatrzymał obronił strzał Polaka.

Pogoń Szczecin - Werder Brema 1:1 (0:1)
0:1 Obraniak 30'
1:1 Garcia (samobójcza) 47'

Pogoń Szczecin:Janukiewicz (46’ Kudła) - Rudol (46’ Frączczak), Dąbrowski (46’ Golla), Hernani da Rosa, Leonardo Campos(46’ Lisowski) - Murayama (46’ Kun), Murawski (88’ Lewandowski), Matras (46’ Rogalski), Lewandowski (46’ Walski), Bąk (60’ Matynia) - Zwoliński (77’ Kotłowski)

Werder Brema: Wolf - Garcia(65' Fritz), Cardirola(65' Galvez), Lukimya(65' Selassie), Makiadi(65' Prodl) - Obraniak(65' Aycicek), Kroos(65' Januzović), Zander(65' Petersen), Kobylański(65' Ekici), Bartels(65' Elia) - Selke(65' di Santo)

1:1 - Santiago Garcia 50' (sam.)
POGOŃ:Radosław Janukiewicz (46’ Dawid Kudła) – Sebastian Rudol (46’ Adam Frączczak), Maciej Dąbrowski (46’ Wojciech Golla), Hernani da Rosa, Leonardo Campos (46’ Wojciech Lisowski) – Takuya Murayama (46’ Dominik Kun), Rafał Murawski (88’ Mateusz Lewandowski), Mateusz Matras (46’ Maksymilian Rogalski), Mateusz Lewandowski (46’ Michał Walski), Jakub Bąk (60’ Michał Matynia) – Łukasz Zwoliński (77’ Andrzej Kotłowski)

WERDER: 1. Raphael Wolf - 2. Santiago Garcia, 3. Luca Caldirola, 5. Assani Lukmiya, 6. Cedric Makiadi, 7. Ludovic Obraniak, 18. Felix Kroos, 19. Luca Zander, 20. Martin Kobylański, 22. Fin Bartles, 27. Davie Selke

sędzia: Jarosław Rynkiewicz (główny), Artur Gonera, Dariusz Królikowski (asystenci), Łukasz Ostrowski (techniczny)

Dane pomogli uzupełnić: skryba1213, krab, Bengoro, Ultrasgryfino - dziękujemy