Błonie Barwice i Olimpia Bobolice w finale MPKCz
autor: henryk133W czwartek 29 maja 2014r. w Bobolicach na boisku Olimpia przy ul. Pocztowej 15, odbyły się Mistrzostwa Okręgu Koszalińskiego w ramach IV Ogólnopolskiego Turnieju Mała Piłkarska Kadra Czeka LZS 2014.

Celem turnieju jest promowanie wśród dzieci aktywności sportowej, zwłaszcza w środowisku wiejskim i w małych miastach, zasad gry fair play, aktywizacja lokalnych społeczności oraz wstępna selekcja uzdolnionych ruchowo dzieci do uprawiania piłki nożnej oraz dalszego szkolenia w  sekcjach klubowych.
Organizatorem imprezy był UKS Olimpia Bobolice - sponsorem Energa, a współorganizatorem Zachodniopomorskie Zrzeszenie LZS w Szczecinie i Gmina Bobolice.

Natomiast głównym organizatorem turnieju jest Krajowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Warszawie, Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Zespoły grały systemem „każdy z każdym” 2x10 minut. Pierwsze miejsce z kompletem zwycięstw zajął zespół Błonie Barwice (trener Łukasz Zbroszczyk). Na drugiej pozycji uplasowali się gospodarze UKS Olimpia Bobolice (trener Tomasz Piekarzewicz). Trzecie miejsce zajęła drużyna GKS Manowo (trener Ryszard Jelonek), a kolejne LUKS Iskra/SP Kłanino (trener Henryk Kowalski) i LKS Wicher Mierzym (trener Patryk Łaski).
Awans do finału województwa zachodniopomorskiego, który odbędzie 14 czerwca br. w Płotach wywalczyła drużyna Błonie Barwice i Olimpia Bobolice.

Najlepszymi zawodnikami zostali wybrani : Wiktor Wasyłyszyn (Błonie), Marcin Kordek (Olimpia), Daniel Mazurek (Manowo) i  Patryk Szociński (Iskra/SP).

Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy, a wyróżnieni zawodnicy i trenerzy upominki.