Koszalinianie nie wyciągnęli wniosków i przegrywają już 0:2
O ile koszykarze AZS-u Koszalin dwa dni temu (1 maja) przegrali 'pierwsze' starcie z Turowem Zgorzelec już przed przerwą, to dzisiaj (3.05) w trzeciej kwarcie było po meczu. Wicemistrzowie Polski wygrali ostatecznie 93:66 i brakuje im już tylko jednej wygranej, aby awansować do półfinału play-off w Polskiej Lidze Koszykówki.

Ponownie osłabieni brakiem Piotra Dąbrowskiego i Krzysztofa Szubargi Akademicy nie za bardzo wyciągnęli wnioski z czwartkowego spotkania. Znów mięli kłopoty zarówno w defensywie i ofensywie. Nie potrafili powstrzymać gospodarzy, którzy szczególnie w pierwszej ćwiartce legitymowali się bardzo dobrą skutecznością.
Tak samo jak w pierwszym starciu rolę rozgrywającego wziął na siebie LaceDarius Dunn o ile w pierwszej połowie to w miarę wychodziło (18 pkt., 3 as.) i goście byli w stanie utrzymać dystans do Zgorzelczan, to po przerwie już nie było tak dobrze. Kilka strat, seria niecelnych rzutów, wystarczyło żeby gospodarze 'odjechali' biało-niebieskim. Przede wszystkim za sprawą dobrej gry Filipa Dylewicza Turów objął siedmnastopunktowe prowadzenie i stało się jasne, że jest już po meczu, bowiem goście ponownie mięli problemy ze skutecznością.

Podopieczni Igora Milicia tym razem podjęli walkę na tablicach, jednak znowu nie ustrzegli się od sporej ilości strat. Skrzętnie wykorzystali to miejscowi, którzy 26 z 93 pkt zgromadzili w wyniku błędów przeciwnika. Trenowanych przez Miodraga Rajkovicia koszykarzy cechowała zespołowość, czynnika tego zabrakło Akademikom, którzy zanotowali tylko dziewięć asyst, z tego siedem należało do Dunna.

Koszalinianie mają tylko trzy dni na poprawę swojej gry. Jednak jeśli tego nie zrobią to 6. maja zakończą sezon.

Turów Zgorzelec - AZS Koszalin 93:66 (26:19;21:21;24:15;22:11)
Stan rywalizacji 2:0

Turów: J.P. Prince 18, Filip Dylewicz 16 (5 zb.), Jakub Karolak 11, Łukasz Wiśniewski 11 (3x3), Michał Chyliński 8, Mike Taylor 7 (6 as., 4 straty), Damian Kulig 7, Ivan Zigeranovic 5, Piotr Stelmach 4 (5 zb.), Uros Nikolic 6, Denis Krestinin 0

AZS Koszalin: LaceDarius Dunn 23 (7 as., 5 strat), Bartłomiej Wołoszyn 14 (6 zb.), Darrell Harris 9 (8 zb.), Jeff Robinson 9 (8 zb.), Maciej Raczyński 6, Artur Mielczarek 5, Cezary Trybański 0, Przemysław Wrona 0, Paweł Czubak 0

relacjďż˝ dodaďż˝: pszczolek