Finał coraz bliżej
autor: C80Siatkarki Chemika Police wygrały drugie spotkanie z Tauronem Dąbrową Górniczą 3:1 i są coraz bliżej finału play-off, czyli walki o złoty medal mistrzostw Polski.
Ciekawie na parkiecie zrobiło się dopiero w trzecim secie, bo pierwsze dwie partie to prawdziwa demolka w wykonaniu policzanek (25:15 i 25:14). Dopiero dekoncentracja połączona ze zmianami w szeregach gości sprawiły, że w trzeciej odsłonie zobaczyliśmy wymianę ciosów. Niestety od stanu 17:17, to przyjezdne przejęły inicjatywę na parkiecie i po asie Brazylijki Sassy wygrały tego seta do 22. W czwartej odsłonie emocji także nie brakowało. Dąbrowianki, które odzyskały wiarę we własne umiejętności walczyły o każdą piłkę i kilka razy na tablicy świetlnej pojawił się remis.
Ostatni raz przy stanie 21:21. Wtedy ciężar gry wzięła na siebie Małgorzata Glinka-Mogentale. To właśnie po jej dwóch skutecznych atakach Chemik objął prowadzenie, które utrzymał do końca tej partii. To właśnie „Maggie” została wybrana MVP tego spotkania.

Chemik Police - Tauron Dąbrowa Górnicza 3:1
(25:15, 25:14, 22:25, 25:22).
Chemik Police: Werblińska (4), Mróz (14), Bjelica (15), Glinka-Mogentale (23), Gajgał-Anioł (10), Ognjenović (7), oraz Sawicka (l), Krzos.

Tauron Dąbrowa Górnicza: Dziękiewicz (4), Cemberci, Staniucha-Szczurek (1), Adams (11), Zaroślińska (23), Skowrońska (7) oraz Strasz (l), Brussa (3), Sassa (10), Kaczmar (1), Liniarska (2).

W rywalizacji do trzech zwycięstw w półfinale play-off, Chemik Police prowadzi z Tauronem Dąbrową Górniczą 2:0. Teraz zawodniczki przenoszą się do Śląska. Najbliższe spotkanie i oby ostatnie w piątek, 4 kwietnia o 18:00. Transmisja w Polsat Sport.