Sianowianki wygrywają w Stargardzie
autor: waldemar kosowskiPewne zwycięstwo w stosunku 3:0 odniosły piłkarki sianowskiej Victorii S.P. 2 nad wiceliderem tabeli II ligi kobiet KS Błękitni Stargard Szczeciński. W 23 minucie zrobiło się niebezpiecznie pod bramką Victorii S.P.2, ale świetnie w sytuacji sam na sam zachowała się sianowska bramkarka Małgorzata Chwastek. Cztery minuty później po rzucie wolnym wykonywanym z 35 metrów przez Agnieszkę Pencherkiewicz i dzięki dobrze ustawionej Malwinie Grzelak sianowianki wyszły na prowadzenie 1:0. W drugiej połowie w 51 minucie przepiękny strzał z 25 metrów grającej po raz pierwszy od początku meczu Nikoli Wodarczyk w lewe okienko Błękitnych i sianowianki podwyższyły prowadzenie.
W 53 minucie dobrze dysponowana Chwastek po raz kolejny broni swój zespół przed utratą bramki po bardzo dobrej akcji dwójkowej zespołu ze Stargardu. W 88 minucie, tuż przed końcem meczu Malwina Grzelak ograła bramkarkę i pewnym uderzeniem ulokowała piłkę w bramce Błękitnych. Dobry, obfitujący w wiele sytuacji bramkowych mecz zakończył się rezultatem 3:0 dla Victorii S.P.2. Wszystkie dziewczyny z Sianowa zagrały dobry mecz i pokazały ogromną wolę walki, jednakże szczególnie wyróżniły się bramkarka Małgorzata Chwastek, Agnieszka Pencherkiewicz, Klaudia Saganowska oraz Weronika Malinowska.

Victoria S.P.2 Sianów: Małgorzata Chwastek (88 Daria Czapla), Adrianna Saganowska (73 Dominika Kowalska), Karolina Struszczyk, Agnieszka Pencherkiewicz, Marika Krupska, Weronika Malinowska, Malwina Grzelak, Nikola Wodarczyk, Joanna Świąder, Klaudia Saganowska, Ewelina Gudan.
ďż˝rďż˝dďż˝o: Victoria Sp.2 Sianów

II liga kobiet gr. kujawsko-pomorska (2013/2014)