Pewna wygrana AZS-u
autor: RobusLesnkRossaMeczu drugiej kolejki grupy 7-12 Polskiej Ligi Koszykówki pomiędzy AZS-em Koszalin a Siarką Jezioro Tarnobrzeg bezsprzecznie lepsi przez całe spotkanie byli gospodarze, którzy w ogólnym rozrachunku wygrali 70:59. Utrzymali oni dystans do prowadzącej dwójki, która w tej chwili zajmuje miejsca gwarantujące udział w play-off.

Już pierwsze minuty pojedynku pokazały, która z drużyn ma lepsze umiejętności i powinna to spotkanie wygrać. Dobrze dysponowani Dunn oraz Harris dali prowadzenie 9:2 Akademikom. Goście stać było jedynie na odpowiedź w ciągu najbliższych dwóch minut, co prawda wyrównali stan po jedenaście, jednak ostatecznie pierwszą ćwiartkę przegrali różnicą ośmiu oczek. Wspomniani wcześniej amerykanie zdobyli w sumie dla gospodarzy czternaście punktów.
Uzyskana w pierwszej kwarcie przewaga pozwoliła Akademikom na pełną kontrolę tego co działo się na parkiecie. Po zmianie stron świetną grę kontynuował Harris (13 pkt., 9 zbiórek w całym meczu) a gospodarze powiększali przewagę. Na początku czwartej kwarty wynosiła ona już dwadzieścia dwa oczka. Goście byli nieskuteczni i mięli problemy z rozegraniem swoich akcji, przez kilka minut nie zdobyli punktu. W końcowych fragmentach podopieczni Dariusza Szczubiała zniwelowali część strat i ostatecznie przegrali 58:79.

AZS Koszalin - Jezioro Tarnobrzeg 70:59 (21:13, 18:18, 16:12,15:16)

AZS Koszalin: Dunn 16 (5 zb.), Harris 13 (9 zb.), Wołoszyn 11, Trybański 8 (7 zb.), Szubarga 7 (9 as.), Mielczarek 7, Robinson 5, Dąbrowski 3 (7 zb.), Raczyński 0, Wrona 0, Czubak 0

Jezioro: Allen 13, Fitzgerald 11, Goffney 10 (5 zb., 4 przechwyty), Krajniewski 9 (5 zb.), Nowakowski 7 (5 zb., 6 str.), Doaks 5, Łukasiak 4 (7 zb.), Hamilton 0, Pyszniak 0, Pandura 0

relacjďż˝ dodaďż˝: pszczolek

PLK Etap II (7-12) (2013/2014)