Sofia Ennaoui i Mateusz Borkowski mistrzami Polski w przełajach
autor: szlemielW rozegranych w sobotę na Wyspie Wolin mistrzostwach Polski juniorów i juniorów młodszych w biegach przełajowych tryumfowali m.in. Sofia Ennaoui i Mateusz Borkowski.
Największą gwiazdą rozegranych na polu golfowym Amber Baltic mistrzostw była Sofia Ennaoui. Młoda zawodniczka Lubusza Słubice, dwukrotna wicemistrzyni Europy juniorek z 2013 roku, pewnie zwyciężyła w biegu juniorek pokonując dystans 4 kilometrów w czasie 13:53. Podopieczna Wojciecha Szymaniaka pokonała drugą na mecie Weronikę Pyzik o 48 sekund. Brązowy medal wywalczyła Daria Gawłowska, której zmierzono czas 14:44. Urodzona w 1995 Sofia Ennaoui zdobyła dziś drugi w tym sezonie złoty medal mistrzostw Polski, w styczniu zwyciężyła w biegu na 1500 metrów podczas halowego czempionatu juniorów w Spale.
W biegu juniorek na krótszym dystansie mistrzynią Polski została Monika Gębarzewska (6:44), srebro zdobyła Katarzyna Gawlak (6:47), a brąz Martyna Galant (6:50).

Bartosz Wróbel został mistrzem Polski juniorów w biegu przełajowym na dystansie ok. 6 kilometrów uzyskując czas 19:12. Zawodnik Bolesłavii pokonał na mecie Patryka Błaszczyka (19:16) oraz Kamila Linka (19:24).

Na krótszym dystansie (3 kilometry) w rywalizacji juniorów najlepszy okazał się Sławomir Kuc (8:50), który wyprzedził na linii mety o 2 sekundy Damiana Rudnika i o 4 sekundy Michała Rozmysa.

Innym utytułowanym już na arenie międzynarodowej złotym medalistą dzisiejszego czempionatu był Mateusz Borkowski (LKB Rudnik). Mistrz olimpijskiego festiwalu młodzieży Europy z Utrechtu (2013) okazał się dziś najlepszy w biegu juniorów młodszych na 5 kilometrów, w którym uzyskał czas 16:16 i zaledwie o 3 sekudny pokonał drugiego na mecie Dariusza Boratyńskiego. Brąz wywalczył Radosław Jankowski (16:34).

Koleżanka klubowa Borkowskiego Agnieszka Filipowska była najlepsza wśród juniorek młodszych w biegu na 3 kilometry. Biegaczka z Ziemii Świętokrzyskiej uzyskała czas 10:35 i wyprzedziła na mecie Paulinę Marciniak (10:56) oraz Annę Szyjkę (11:00).

Na krótszym dystansie dla juniorów młodszych (3 kilometry) złoto wywalczył Mateusz Kaczor (9:13), który wyprzedził o 3 sekundy swojego imiennika Mateusza Obcego oraz Jakuba Magierę.

Wśród juniorek młodszych w biegu na dystansie 2 kilometrów Eliza Lenartowicz (6:49) pokonała Igę Jastrzębską (6:51) i Martynę Niećko (6:53).
�r�d�o: pzla.pl

Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych
data: 29-03-2014 11:00
miejsce: pole golfowe Amber Baltic Golf Club w Kołczewie

Mistrzostwa Polski w biegach na przełaj juniorów i juniorów młodszych, to największa biegowa impreza rangi Mistrzostw Polski organizowana pod kierownictwem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Zawodnicy i zawodniczki dwóch kategorii wiekowych (do lat 18 - juniorzy młodsi i do lat 20 - juniorzy), rywalizują w 8 biegach na dystansach od 2 km do 6 km. Uczestnicy Mistrzostw to biegacze wyselekcjonowani z setek polskich klubów, reprezentujący wszystkie regiony naszego kraju. W roku 2014 roku w rywalizacji o medale i tytuł Mistrza Polski w obu kategoriach wiekowych wystartuje ok 1000 zawodników.