Do trzech razy sztuka
autor: Bengoro Trzeci sparing Wyspiarzy w Żaganiu zakończył się przełamaniem. Świnoujścianie pokonali trzecioligowy Promień Żary 3:0. Jednym z bohaterów poniedziałkowego pojedynku był Michał Stasiak. Obrońca Floty rozwiązał i zawiązał worek z bramkami. W najbliższą środę Wyspiarze rozegrają dwa sparingi. Najpierw zmierzą się z UKP Zielona Góra, a następnie z Formacją Port 2000 Mostki.
Michał Stasiak otworzył wynik meczu w 7 minucie. Defensor Floty wykorzystał podanie Rafała Grzelaka i ulokował piłkę w długim rogu bramki Promienia. Po kwadransie gry mogło być 2:0, ale sytuację sam na sam z bramkarzem drużyny z Żar przegrał Bartosz Śpiączka. Wyspiarze zdobyli jednak drugą bramkę jeszcze przed przerwą. Po wrzutce Rafała Grzelaka do piłki doszedł Ensar Arifović i strzałem piętą dał Flocie dwubramkowe prowadzenie.

W 59 minucie gola na 3:0 mógł zdobyć testowany Junior, ale nie trafił do pustej bramki. Wynik meczu ustalił Michał Stasiak, który ustrzelił dublet trafiając do siatki z bliskiej odległości.

Flota: Darko Brljak (63' Szymon Gąsiński), Michał Stasiak, Klimas Gusočenko (46' Sebastian Zalepa), Marek Opałacz, Tomasz Mokwa (46' Radosław Jasiński), Nenad Erić (46' Sebastian Kamiński), Marek Niewiada (60' Piotr Kieruzel), Krzysztof Bodziony (46' Jakub Pułka), Rafał Grzelak (65' Sebastian Kwiatkowski), Ensar Arifović (53' Łukasz Sołowiej ), Bartosz Śpiączka (46' Junior)

relacjďż˝ dodaďż˝: royal447