Historyczny wyczyn Błękitnych
Zwycięstwem nad poznańską Wartą, Błękitni odnieśli swój największy sukces w historii klubu jakim jest pozostanie w gronie drugoligowców. Przed 33. kolejką zespoły Błękitnych i Warty nie były pewne utrzymania, ale determinację pokazali tylko gospodarze, którzy zdeklasowali poznaniaków aż 4:0.
Od samego początku widać było, że to ekipa Krzysztofa Kapuścińskiego bardziej chce wygrać. Zawodnicy ze Stargardu Szczecińskiego opanowali środek pola, wygrywali stykowe pojedynki, operowali piłką szybciej i składniej niż fatalnie dysponowany rywal.

Efekty nadeszły niemal błyskawicznie. Już w 12. minucie było 1:0. Po błędzie defensywy Michał Magnuski wyłożył futbolówkę Wojciechowi Fadeckiemu, a ten tylko dostawił nogę. Po kolejnych dziesięciu minutach było już 2:0, choć tym razem okoliczności były wielce kontrowersyjne. Sędzia Jacek Kikolski podyktował rzut karny za zagranie ręką Macieja Wichtowskiego. Faktycznie do niego doszło, tyle że defensor zielonych został nastrzelony z bardzo bliskiej odległości, a rękę trzymał przy ciele. Jedenastkę pewnie wykorzystał Robert Gajda.

Warta nie potrafiła w żaden sposób się odgryźć i jeszcze przed przerwą straciła trzecią bramkę. Padła ona po strzale najskuteczniejszego w szeregach Błękitnych Magnuskiego, który wykorzystał sytuację sam na sam z Pawłem Beserem.

Po 45 minutach losy rywalizacji były już rozstrzygnięte. Na początku drugiej części trener Piotr Kowal dokonał dwóch zmian, desygnując do gry Mateusza PogonowskiegoŁukasza Spławskiego. Nic to jednak nie dało, bo poznaniacy wciąż grali beznadziejnie, bez werwy i choćby cienia wiary we własne możliwości.

Błękitni tymczasem nie forsowali tempa, spokojnie pilnowali solidnego prowadzenia, a w 62. minucie przypieczętowali wygraną. Znów nie zabrakło kontrowersji, bo sędzia wskazał na środek boiska, mimo że po uderzeniu głową Piotra Wojtasiaka Beser sparował futbolówkę na spojenie słupka z poprzeczką, a następnie złapał ją po zamieszaniu. Zdaniem Jacka Kikolskiego interweniował jednak już za linią bramkową.

Warta pierwszą i jedyną klarowną sytuację stworzyła dopiero w 87. minucie. Dominik Chromiński wpadł w pole karne i oddał mocny, płaski strzał, który na rzut rożny sparował Marek Ufnal.

4:0 - 62' - Wojtasiak
Błękitni: 1. Marek Ufnal – 14. Bartosz Flis, 19. Tomasz Pustelnik, 3. Piotr Wojtasiak (4. Arkadiusz Jasitczak 88'), 6. Ariel Wawszczyk, 20. Bartłomiej Poczobut, 18. Wojciech Fadecki, 11. Maciej Liśkiewicz, 24. Rafał Gutowski (5. Bartłomiej Zdunek 73'), 10. Robert Gajda (9. Sebastian Inczewski 67'), 16. Michał Magnuski (17. Maciej Więcek 77')

Warta: 93. Paweł Beser – 5. Maciej Wichtowski (24. Wojciech Onsorge 52'), 3. Łukasz Jasiński, 17. Artur Marciniak, 26. Dawid Jasiński, 16. Alain Ngamayama, 13. Maciej Scherfchen (25. Mateusz Pogonowski 46'), 14. Błażej Nowak (18. Dominik Chromiński 80'), 20. Michał Ciarkowski, 11. Paweł Piceluk (6. Łukasz Spławski 46')

Żółte Maciej Liśkiewicz (Błękitni) - Alain Ngamayama, Mateusz Pogonowski (Warta) sędzia: Jacek Kikolski ( Płock )

Dane pomogli uzupełnić: Dziki, bialoniebiescy, MK30, Tauri - dziękujemy