Flota na piątkę po przerwie
autor: choro4 Efektowne zwycięstwo odnotowali Wyspiarze. W środowym sparingu Flota Świnoujście pokonała Vinetę Wolin 5:2 (0:1). Czwartoligowcy prowadzili w spotkaniu już 2:0, ale nie zdołali choćby zremisować. Pierwszą, niezbyt ciekawą połowę spotkania wygrali piłkarze z Wolina. Po faulu Darko Brljaka, arbiter podyktował rzut karny dla gości. W 36 minucie pewnie na bramkę zamienił go Adam Nagórski, który zmylił golkipera Floty.
W 50 minucie zapachniało niespodzianką. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego gola na 2:0 zdobył Marek Wróblewski. Wyspiarze wrócili do gry siedem minut później. Kontaktowe trafienie strzałem z dystansu wywalczył Sebastian Kamiński. Testowany przez Flotę pomocnik ma 22 lat, a ostatnio występował w KS Polkowice. Tuż po 70 minucie gry, w sześćdziesiąt sekund, Wyspiarzy na prowadzenie wyprowadził Ensar Arifović. Bośniak najpierw dobił strzał Rafała Grzelaka, a po chwili uderzeniem z ostrego kąta dał prowadzenie swojej drużynie. W 85 minucie gola na 4:2 po rzucie rożnym strzelił Bartosz Śpiączka, a cztery minuty później uderzeniem z rzutu wolnego hat-tricka skompletował Ensar Arifović.

Dodajmy, że w zespole Floty Świnoujście testowany był także środkowy napastnik z Czarnogóry, Igor Lambulić. Ten 26-letni gracz w swojej karierze występował m.in. w portugalskiej Boaviście Porto czy bułgarskim PFC Beroe Stara Zagora.