Pewna wygrana Floty
autor: M.Dorosz Styczniowe zmagania Wyspiarze zakończyli bez porażki. Co prawda były to tylko mecze sparingowe, ale forma świnoujścian przed rundą rewanżową napawa optymizmem. W środowym meczu kontrolnym Flota Świnoujście poradziła sobie z niemieckim Pommern Greifswald. Goście zza miedzy choć nie są zbyt uznaną marką w Niemczech (na co dzień występują w piątej lidze), postawili świnoujścianom trudne warunki.
Wyspiarze pierwszą bramkę w meczu zdobyli w 24 minucie. Rafał Grzelak dośrodkował piłkę w pole karne, a głową do bramki gości wpakował ją Bartosz Śpiączka. Ten sam piłkarz podwyższył na 2:0. W 71 minucie napastnik Floty wykorzystał podanie Roberta Kolendowicza i ulokował futbolówkę w pustej bramce. Wynik meczu ustalił Ensar Arifović. Faulowany w polu karnym Bośniak sam wymierzył sprawiedliwość i pokonał bramkarza gości strzałem z jedenastki.

FLOTA: Szymon Gąsiński (46' Konrad Forenc) - Robert Kolendowicz (46' Piotr Kieruzel), Radosław Jasiński, Łukasz Sołowiej (46' Sebastian Zalepa), zawodnik testowany (69' Bartosz Śpiączka), Rafał Grzelak (69' Robert Kolendowicz), Tomasz Mokwa (27' zawodnik testowany, 56 'Dawid Siemko), Jakub Pułka (69' Ensar Arifović), Michał Stasiak, Ensar Arifović (46' Christian Nnamani), Bartosz Śpiączka (46' Marek Niewiada)

relacjďż˝ dodaďż˝: royal447