Flota ciągle bez porażki
autor: Bengoro Wyspiarze w kolejnej potyczce pozytywnie zaskoczyli swoich kibiców. W Grodzisku Wielkopolskim świnoujścianie długo przegrywali, ale ostatecznie zremisowali z Wisłą Kraków 1:1. W zespole Floty Świnoujście wystąpił dziś nowy testowany zawodnik. Mowa tu o 26-letnim napastniku Romanie Maciejaku. Jesienią występował on w drugoligowym KS Polkowice. Kolejny mecz Wyspiarze rozegrają na wyspie Uznam. W najbliższą sobotę świnoujścianie sprawdzą się na tle trzecioligowej Kotwicy Kołobrzeg.
Od początku meczu przeważali piłkarze Białej Gwiazdy. W 16 minucie sprawdzany we Flocie Darko Brljak sfaulował Łukasza Gragułę i arbiter podyktował rzut karny. Jedenastkę na gola pewnie zamienił Paweł Brożek. Kolejną bramkową okazję dla Wisły zmarnował Michał Chrapek, który fatalnie przestrzelił po podaniu od Łukasza Burligi. Flota groźnie zaatakowała w końcówce pierwszej części, ale strzał z dystansu Ensara Arifovicia pewnie obronił golkiper Wisły.

W drugiej części coraz śmielej poczynali sobie świnoujścianie. Kiedy wydawało się, że Flota przegra pierwszy mecz w tym roku, Wyspiarze zdołali odwrócić losy meczu. W 83 minucie gry piłkę z rzutu rożnego dośrodkował Piotr Kieruzel, a celną główką popisał się Michał Stasiak.

Flota Świnoujście: Darko Brljak - Tomasz Mokwa, Michał Stasiak, Klimas Gusočenko, Marek Opałacz (46' Piotr Kieruzel) - Rafał Grzelak (75' Sebastian Zalepa), Łukasz Sołowiej (55' Marek Niewiada), Krzysztof Bodziony (37' Radosław Jasiński), Ensar Arifović (64' Christian Nnamani), Robert Kolendowicz (46' Bartosz Śpiączka) - Marek Fundakowski (46' Roman Maciejak, 80' Sebastian Kwiatkowski)

Wisła Kraków: Michał Miśkiewicz - Łukasz Burliga (46' Patryk Fryc), Arkadiusz Głowacki (46' Michał Nalepa), Osman Chávez (65' Lucas), Gordan Bunoza (46' Maurício) - Denis Popovič (65' Dawid Kamiński), Ostoja Stjepanović (46' Fabian Burdenski), Michał Chrapek (60' Alan Uryga), Łukasz Garguła (46' Michał Szewczyk), Wilde-Donald Guerrier (46' Wemmerson) - Paweł Brożek (46' Danijel Klarić)

1:1 - 83' - Stasiak
Wisła: Michał Miśkiewicz, Łukasz Burliga, Arkadiusz Głowacki, Osman Chávez, Gordan Bunoza, Ostoja Stjepanović, Michał Chrapek, Łukasz Garguła, Denis Popovic, Wilde-Donald Guerrier, Paweł Brożek // II połowa: Michał Miśkiewicz, Patryk Fryc, Michał Nalepa, Osman Chavez (65' Lucas Guedes), Mauricio Igor Rodrigues Martins, Fabian Burdenski, Michał Chrapek (60' Alan Uryga), Łukasz Garguła, Denis Popovic (65' Dawid Kamiński), Wemerson Souza Dos Santos, Danijel Klarić

Flota: Darko Brljak, Michał Stasiak, Klimas Gusočenko, Marek Opałacz, Łukasz Sołowiej, Rafał Grzelak, Tomasz Mokwa, Krszysztof Bodziony (35' Radosław Jasiński), Ensar Arifović, Robert Kolendowicz (46' Bartosz Śpiączka), Marek Fundakowski (46' Maciej Maciejak)

Dane pomógł uzupełnić: royal447 - dziękujemy