Awansowali do 1/8 finału
autor: http://www.zimbio.comNie bez problemów do 1/8 finału wielkoszlemowego turnieju w Melbourne awansowała polska eksportowa para. Duet Marcin Matkowski, Mariusz Fyrstenberg ograł w trzech setach 5:7, 7:5, 7:6(4) fińsko-rosyjską parę: Jarkko Nieminenen i Dmitrij Tursunow w super tie-breaku odrabiając m. in. dwa punkty straty.

Początek pojedynku nie należał do Polaków. Przeciwnicy szybko przełamali serwis Polish Power i wyszli na prowadzenie. Polacy co prawda zdołali odrobić stratę, ale w ostatnim gemie przegrali własne podanie co było równoznaczne z przegraniem seta. W drugim secie nie było łatwiej. Długo toczyła się wyrównana walka, tym razem jednak można powiedzieć, że role się odwróciły to Matkowski z Fyrstenbergiem przełamali ostatni serwis rywali a potem pewnie wykorzystali własny doprowadzając do trzeciego seta.
O losach pojedynku zdecydował trzeci set. W nim żadna z par, mimo czterech prób Polaków nie mogła przejąc podania przeciwnika. Efektem tego był super tie-break, który jednak nie najlepiej zaczął się dla naszych zawodników. Nieminen i Tursunow objęli prowadzenie 4:2 i byli znaczniej bliżej zwycięstwa. Na całe szczęście szczecinianin i warszawiak ostro wzięli się do roboty, nie pozwoli już rywalom zdobyć punktu a sami wygrali kolejne i dzięki czemu w 1/8 finału zagrają z rozstawionym z numerem ósmym Kanadyjczykiem Danielem Nestorem i Serbem Nenadem Zimonjiciem. Przeciwnicy w drugiej rundzie pewnie odprawili 7:5, 6:1 chorwacki duet Marin Draganja i Mate Pavić.

Matkowski dzień wcześniej (17.01) w I rundzie miksta w parze z Czeszką Kvetą Peschke pokonali Australijczyków Arinę Rodionową i Nicka Kyrgiosa 7:5, 6:4. W 1/8 finału zagrają z kolejną Australijską parą Jarmila Gajdosova i Matthew Ebden.
ďż˝rďż˝dďż˝o: własne / ausopen.com

relacjďż˝ dodaďż˝: pszczolek