Remis w Derbach regionu
autor: A. SzydłowskiPiłkarze Chemika zremisowali z rezerwami Pogoni Szczecin 1:1. Wynik spotkania w 30 minucie meczu otworzył zawodnik rezerw Pogoni Kotłowski. Natomiast bramkę dla żółto-zielonych w 53 minucie spotkania zdobył Filipowicz. Niestety pierwsza połowa w wykonaniu naszego zespołu była bardzo zła. W pewnym momencie przewaga rezerw Pogoni była wręcz przytłaczająca. Mimo tego to policzanie pierwsi stworzyli groźną sytuacje w sobotnim spotkaniu. Po faulu na Filipowiczu z rzutu wolnego uderzał Pakosz, niestety strzał Pako był minimalnie niecelny. Na szczęście do 29 minuty spotkania młodzi piłkarze Pogoni marnowali co chwila dogodne sytuacje do zdobycia bramki.
W 30 minucie było 0:1 dla gości z Szczecina. Fatalnie w polu karnym zachował się kapitan żółto-zielonych i Kotłowski nie miał problemu z pokonaniem Otockiego. W 45 minucie powinno być 0:2 dla Pogoni jednak fenomenalnym refleksem popisał się Otocki, który pierw wybronił strzał Kapelusza z 3 metrów, a po chwili dobitkę Zielińskiego. Policzanie tylko 2 razy zagrozili bramce Pogoni w pierwszej połowie. Pierw w 20 minucie strzał z ostrego konta Krawca obronił Rudnicki a 2 minuty później dobrej sytuacji nie wykorzystał Filipowicz.

Drugie 45 minut to już zupełnie inna gra 'Chemików'. Od samego początku nasi zawodnicy ruszyli do ataku i tak już pierwsza groźna sytuacja po przerwie mogła przynieść bramkę dla Chemika. Niestety strzał Filipowicza obronił Rudnicki. W 53 minucie było już 1:1. Po rzucie wolnym sprytnym strzałem głową popisał się Filipowicz i było 1:1. Ten sam zawodnik w 79 minucie meczu mógł dać prowadzenie Chemikowi. Po szybkiej kontrze 'Jurek' jak tyczki mijał kolejnych zawodników Pogoni wpadł w pole karne uderzył z ostrego konta i kiedy wszyscy myśleli, że piłka po strzale Filipowicza zajdzie się w bramce, dobrą interwencja popisał się Rudnicki. W odpowiedzi na bramkę Otockiego uderzał wprowadzony parę minut wcześniej Neumann ale jego strzał był zbyt słaby by zaskoczyć dobrze dysponowanego tego dnia Otockiego. Policzanie w 93 minucie mogli zgarnąć komplet punktów. Niestety dobrego dośrodkowania z rzutu wolnego nie wykorzystał Nawrolski, który mając przed sobą pustą bramkę nie potrafił wpakować do niej piłki i tak ostatecznie derby regionu zakończyły się wynikiem 1:1. W kolejnym spotkaniu Chemik zmierzy się na własnym stadionie z Energetykiem Gryfino. Mecz zostanie rozegrany 17 maja o godzinie 13:00 na stadionie przy ul. Siedleckiej. Już teraz zapraszamy wszystkich kibiców żółto-zielonych na to spotkanie.

Chemik: Otocki - Bieniek(86' Szewczykowski), Hajdukiewicz, Nawrolski, Bącler, Krawiec, Pakosz, Wahidi(68' Maśniak), Chodorowski(46' Gołębiowski), Cyruk, Filipowicz

Pogoń: Rudnicki - Marczuk, Lisowski, Rudol, Matynia, Kotłowski(72' Fiałkowski), Galoch(60' Listkowski), Kapelusz(81' Błajewski), Okuszko, Kort, Zieliński(72' Neumann)

0:1 - 30 min Andrzej Kotłowski
1:1 - 53 min Krzysztof Filipowicz

Widzów: 300
Pogoda: Zachmurzenie 17 St. C
Sędziowie: Marcin Zarwalski, Łukasz Kowalik, Adam Skurat (Pomorski ZPN, Rumia)

1:1 - 54' - Krzysztof Filipowicz
Chemik: Otocki - Bieniek (90' Szewczykowski), Hajdukiewicz (C), Nawrolski, Bącler - Krawiec, Wahidi (71' Maśniak), Chodorowski (46' Gołębiowski), Pakosz, Cyruk - Filipowicz

Żółte kartki: Pakosz, Gołębiowski, Cyruk (Chemik) - Kort, Kotłowski, Matynia (Pogoń II) sędzia: Marcin Zarwalski - Łukasz Kowalik, Adam Skurat (Pomorski ZPN, Rumia) - obserwator: Krzysztof Wilczyński (Zachodniopomorski ZPN)

Dane pomogli uzupełnić: baaru, ksg46 - dziękujemy