Skromna wygrana lidera z outsiderem
autor: darincha Kołobrzeska Kotwica pokonała na swoim stadionie 1:0 outsidera Polonię Gdańsk. Trzy punkty kołobrzeżanom zapewnił Krzysztof Biegański, dla którego było to trzynaste trafienie w tym sezonie. Przyjezdni przed tym pojedynkiem byli skazywani na wysoką porażkę. Jednak od początku sobotniego pojedynku grali uważnie w obronie. W 9 minucie miejscowi mogli objąć prowadzenie. Rydzak nie wykorzystał podania Biegańskiego. Później okazje do pokonania golkipera z Trójmiasta mieli Bigański, Kupisz, Cebulski oraz Rydzak. Bardzo dobrze jednak interweniował bramkarz Polonii, Patryk Kamola.
W 41 minucie niespodziewanie to przyjezdni mogli prowadzić. Szybka źle wybił piłkę, która trafiła pod nogi Cejera, ten jednak strzelił blisko bramki. W 50 minucie kołobrzeżanie objęli prowadzenie. Rydzak zagrał do Biegańskiego, a ten z 18 metrów pokonał golkipera z Gdańska. W 63 w zamieszaniu podbramkowym futbolówka trafiła w poprzeczkę bramki Kamoli, a dobitkę Pietrasa zablokowali defensorzy Polonii. Pod koniec spotkania goście zaczęli groźnie atakować, jednak nie przyniosło to remisu. Ostatecznie Kotwica Kołobrzeg pokonała Polonię Gdańsk 1:0 i przy porażce Gwardii Koszalin umocniła się na prowadzeniu w III Lidze Bałtyckiej.
ďż˝rďż˝dďż˝o: mkpkotwica.pl/własne