Lider nie zwalnia tempa
autor: C80 Kotwica Kołobrzeg pokonała rezerwy Arki Gdynia 2:0 po dwóch bramkach Tomasza Rydzaka (na zdjęciu). Była to trzecia wygrana kołobrzeżan z rzędu, dzięki niemu biało-niebiescy utrzymali pozycję lidera III Ligi Bałtyckiej. Pierwsza bramka dla podopiecznych trenera Bańkosza padła po rzucie wolnym. Patryk Skórecki minął defensorów gdynian i posłał futbolówkę w stronę linii pola karnego, Tomasz Rydzak wykończył całą akcję i było 1:0 dla Kotwicy.
Po 20 minutach drugiej połowy mogło być 2:0, ale strzał Krzysztofa Biegańskiego był minimalnie niecelny. Wynik udało się podwyższyć kilka minut później, Tomasz Rydzak dzięki zagraniu Pietrasa z Biegańskim wykorzystał sytuację i pokonał golkipera gdynian.

W 90 minucie zdobywca dwóch bramek dla kołobrzeżan mógł zapisać na swoim koncie trzecie trafienie. Jednak jego strzał z lewej nogi był niecelny. W następnej kolejce lider III ligi uda się do Manowa, gdzie zmierzy się z miejscowym GKS-em.

2:0 Tomasz Rydzak 66'
Kotwica: 25. Cezary Szybka - 11. Łukasz Cebulski, 18. Jakub Poznański, 28. Paweł Szutenberg, 22. Piotr Jaroszek, 10. Tomasz Rydzak (23. Mikołaj Duwe 90'), 8. Michał Danilczyk (32. Daniel Popiołek 85'), 93. Patryk Pietras, 7. Patryk Skórecki, 91. Dawid Ambroziak (77. Kacper Rak 87'), 99. Krzysztof Biegański (88. Damian Kupisz 93').

Arka II: 13. Kamil Kotkowski - 4. Przemysław Stolc, 19. Radosław Robakowski, 22. Michał Sztandar, 2. Maciej Dampc, 14. Michał Nalepa, 6. Damian Mosiejko (9. Filip Patok 44'), 15. Robert Sulewski (7. Paweł Kowalczyk 75'), 18. Dawid Patelczyk (8. Mikołaj Kreft 85'), 17. Michał Jankowski (23. Mateusz Szulc 75') - 11. Maciej Wardziński.

żółte kartki: Michał Danilczyk, Patryk Skórecki - Radosław Robakowski, Michał Sztandar, Maciej Dampc, Michał Nalepa. sędzia: Michał Krotowski (Malbork)

Dane pomogli uzupełnić: Em, HBOFan, Rolnik2012 - dziękujemy