Błaszczyk najlepszy w Szczecin Open
autor: Bene sportW Bene Sport Centrum odbył się turniej tenisa stołowego SZCZECIN OPEN 2013. W kategorii open wygrał wielokrotny medalista mistrzostw Europy i czterokrotny Olimpijczyk - Lucjan Błaszczyk.
W zawodach uczestniczyło w sumie 72 zawodników rywalizujących w dwóch kategoriach: szkół podstawowych oraz OPEN. Rywalizację wśród najmłodszych zdominowali zawodnicy z województwa lubuskiego, pierwsze miejsce zajął Jakub Krzywniak (ZKS Drzonków), który w finale pokonał Mateusza Stańczuka (Gorzovia Gorzów Wlkp.) 3:1, a trzecie miejsce zajął Stanisław Aramowicz (również ZKS Drzonków). Turniej w kategorii OPEN był bardzo silnie obsadzony, na liście pojawiło się wielu czołowych polskich pingpongistów na co dzień występujących w Superlidze oraz 1 lidze. Zwycięzcą został Lucjan Błaszczyk, który po niezwykle wyrównanym pojedynku pokonał Mateusza Gołębiowskiego(ZKS Palmiarnia Zielona Góra) 3:2, mimo iż pierwszych dwóch setach górą był Gołębiowski.
autor: Bene sportNa najniższym stopniu podium stanął Jakub Perek (Poltarex Pogoń Lębork). Pomiędzy rozgrywkami najmłodszych, a turniejem głównym odbył się mecz pokazowy Lucjana Błaszczyka z Danielem Bąkiem, obaj zawodnicy zapewnili licznie przybyłym kibicom sporo rozrywki i pokaz tenisa stołowego na najwyższym poziomie.

miejsce: BENE SPORT CENTRUM ul. Modra 80

30 listopada w centrum sportowym BENE SPORT CENTRUM na Bezrzeczu odbędzie się turniej tenisa stołowego SZCZECIN OPEN z udziałem czołowych polskich zawodników. Turniej ma charakter otwarty, a więc udział może wziąć każdy bez względu na wiek płeć czy poziom zaawansowania. Start w zawodach zapowiedział m.in. Lucjan Błaszczyk – 12-krotny medalista Mistrzostw Europy, 34-krotny Mistrz Polski oraz 4 -krotny Olimpijczyk! Zmagania rozpoczną się o godz. 9:00 zawodami w kategorii dzieci szkół podstawowych, a turniej główny wystartuje o godz. 13:00. Na godzinę 12:00 zaplanowana jest gra pokazowa Lucjana Błaszczyka z Danielem Bąkiem. Pula nagród wynosi 3500zł.