Wygrana Floty ze skandalem w tle
Piłkarze Floty Świnoujście odnieśli trzecie zwycięstwo w okresie przygotowawczym. W sobotnim sparingu Wyspiarze pokonali u siebie trzecioligową Kotwicę Kołobrzeg 4:1. Spotkanie rozegrane zostało hokejowym systemem, z tą różnicą, że jedna tercja trwała trzydzieści minut. Po godzinie gry jedną bramką prowadzili piłkarze z Kołobrzegu. Świnoujścianie odwrócili jednak losy rywalizacji w ostatniej tercji, którą wygrali aż 4:0. Na wyspie Uznam doszło także do przepychanki piłkarzy obu drużyn, w którą włączyli się także fani Floty Świnoujście.
O zwycięstwie Kotwicy w pierwszej tercji zadecydowała bramka Tomasza Bejuka z 21 minuty gry. Były piłkarz Floty dobił piłkę po strzale Tomasza Rydzaka. Po jednym ze starć w drugiej części, doszło do spięcia między piłkarzami. Z okazji skorzystały osoby mieniące się sympatykami drużyny gospodarzy, którzy rzucili się na piłkarzy z Kołobrzegu. Sytuacja została jednak opanowana i gra została wznowiona. Wyspiarze udowodnili swoją wyższość w ostatnich dwóch kwadransach gry. W 63 minucie stan rywalizacji wyrównał Bartosz Śpiączka, a cztery minuty później prowadzenie Flocie dał testowany Jakub Pułka. W 75 minucie rzut karny dla kołobrzeżan zmarnował Krzysztof Biegański, co zemściło się na drużynie gości. Gospodarze zdołali zdobyć jeszcze dwie bramki. Najpierw do bramki Kotwicy trafił Piotr Kieruzel, a wynik meczu ustalił testowany Dawid Jarka.

relacjďż˝ dodaďż˝: royal447

Sparingi (2013/2014)
Flota Świnoujście Kotwica Kołobrzeg
4 1
25-01-2014 12:00
miejsce: Świnoujście.
bramki: Bartosz Śpiączka 63, Jakub Pułka 67, Piotr Kieruzel 83, Dawid Jarka 87 - Tomasz Bejuk 21

W 75. minucie Krzysztof Biegański (Kotwica) nie wykorzystał rzutu karnego.
Flota Świnoujście: Jakub Kosiorek - Radosław Jasiński, Piotr Kieruzel, Klimas Gusočenko, Marek Opałacz - Christian Nnamani, Michał Stasiak, Łukasz Sołowiej, Jakub Pułka, Rafał Grzelak - Dawid Jarka. Grali także: Darko Brljak, Marek Niewiada, Sebastian Zalepa, Dawid Siemko, Ensar Arifović, Bartosz Śpiączka, Krzysztof Bodziony, Sebastian Kwiatkowski, Kamil Zieliński.

Kotwica Kołobrzeg: Łukasz Krymowski (31 Cezary Szybka) - Kacper Chruścinśki, Jakub Poznański, Daniel Kokosiński (46 Paweł Szutenberg), Łukasz Cebulski (46 Mikołaj Duwe) - Tomasz Rydzak, Dawid Ambroziak, Michał Danilczyk (38 Daniel Popiołek), Tomasz Bejuk (46 Kacper Rak), Damian Kupisz (31 Patryk Skórecki) - Krzysztof Biegański.

sędzia: Dawid Błaszczak (Szczecin)

Dane pomogli uzupełnić: royal447, pszczolek, PIASTvOSADNIK, Rolnik2012 - dziękujemy

Flota przeprasza za kibiców (Rolnik2012)
Wygrana Floty ze skandalem w tle (royal447)