Olimpia w 1/8 PP
Do 1/8 Pucharu Polski awansowały zawodniczki pierwszoligowego MKS Olimpia Szczecin. Po zwycięstwie nad drużyną Checz Gdynia Szczecinianki będą miały okazję
w listopadzie zmierzyć się z aktualnym liderem ekstraligi kobiet KKPK Medyk Konin. Początek środowego spotkania z Checzą był niepokojący dla olimpijek bowiem w zaledwie 7 minut straciły dwie bramki. Jednak zgodnie ze starym porzekadłem, że mecz trwa do ostatniego gwizdka sędziny nasze zawodniczki szybko wzięły się do odrabiania strat. Pierwszy krok ku wyrównaniu wyniku uczyniła Justyna Siwek. Po składnej akcji środkiem boiska i wymianie piłki z Okoniewską i Falborską, Justyna pięknym strzałem z dystansu pokonała miejscową bramkarkę.
Druga odsłona spotkania to gra prowadzona głównie przez MKS. Efektem tego było szybkie wyrównanie na 2:2. Wykorzystując nieuwagę gdynianek piłkę z autu do Michalskiej szybko wprowadza Niewolna, podanie to wbiegającej Tokarskiej
i mieliśmy remis. Kopię akcji z pierwszej połowy wykonała Siwek, uderzając ponownie
z dystansu i wysuwające zespół na prowadzenie. Kolejne minuty to akcje zarówno gości jak i gospodarzy, jednak zimną krew do ostatniego gwizdka zachowały Olimpijki przypieczętowując swoje zwycięstwo czwartą bramką autorstwa Tokarskiej po idealnym dośrodkowaniu Lachman. Na uwagę zasługuje fakt, że Olimpia nie wystąpiła w swoim nominalnym składzie. Z powodu kontuzji nie zagrały bramkarka Watychowicz oraz zawodniczki z pola: Ładniak, Janik, Pałaszewska. Ponadto w składzie pojawiły się zaledwie 15-letnie zawodniczki: Trzcińska (bramka) oraz Kędziora, które mimo młodego wieku rozegrały dobre zawody. - Jestem dumna z dziewczyn, które przy prowadzeniu 2:0 przez drużynę przeciwną potrafiły podjąć walkę i wygrać spotkanie 4:2 - powiedziała po meczu trenerka Natalia Niewolna. Teraz przed drużyną Olimpii Szczecin spotkanie z Checzą Gdynia w zmaganiach ligowych. Już 3.11.2013 o godzinie 13:00 na boisku przy ulicy Nehringa dziewczęta z MKS przystąpią do ostatniego spotkania w tej rundzie - czy powtórzą sukces