Pierwszy skład ogrywa rezerwy
autor: Artur Bańko Wewnętrzny sparing Pogoni Szczecin, zakończył się wygraną pierwszej drużyny. Występujący w T-Mobile Ekstraklasie piłkarze pokonali rezerwowy skład 5:1. W sobotę rezerwy Dumy Pomorza zagrają u siebie z Chemikiem Police. - Praktycznie cała wyjściowa jedenastka na mecz z Chemikiem to zawodnicy pierwszego zespołu - mówi Adam Gołubowski. - Zapowiada się więc ciekawe spotkanie.
Czwartkowy sparing rozpoczął się od niespodziewanego prowadzenia drugiej drużyny. W 23 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Patryk Galoch i była to jak najbardziej słuszna decyzja. Piłka po koźle wpadła tuż przy słupku bramki Dawida Kudły. Pierwszy zespół odpowiedział sześć minut później. Po podaniu Adama Frączczaka, futbolówkę w pustej bramce umieścił Donalda Djousse.

Kolejne bramki padły po przerwie. Gola na 2:1 zdobył Abdul Moustapha Ouedraogo. Pomocnik Pogoni odważnie wszedł w pole karne i silnym strzałem w długi róg pokonał bramkarza. Trzecią bramkę po szybkim kontrataku strzelił Dawid Kort. Przewaga pierwszej drużyny po przerwie nie podlegała dyskusji. W 71 minucie Kajetan Pogorzelczyk przymierzył zza pola karnego i zrobiło się 4:1. Wynik sparingu ustalił Abdul Moustapha Ouedraogo. Piłkarz z Wybrzeża Kości Słoniowej pewnie wykorzystał sytuację sam na sam.

Pogoń: Dawid Kudła (46. Krystian Rudnicki) - Adam Frączczak (46. Wojciech Lisowski), Maciej Dąbrowski (46. Sebastian Rudol), Michał Koj (46. Hernani), Przemysław Pietruszka (46. Filip Łaźniowski) - Radosław Wiśniewski (46. Alan Błajewski), Maksymilian Rogalski (46. Abdul Moustapha Ouedraogo), Takafumi Akahoshi (46. Dawid Kort), Bartosz Ława (46. Konrad Bartoszewicz), Herve Tchami (46. Kajetan Pogorzelczyk) - Donald Djousse (46. Patryk Paczuk).

Pogoń II: Krystian Rudnicki - Błażej Chouwer, Sebastian Murawski, Michał Stańczyk, Daniel Jałoszyński - Karol Izdebski, Andrzej Kotłowski, Patryk Galoch, Mateusz Wilk, Krystian Peda - Robert Obst.
Grali także: Tomasz Lorbiecki, Filip Żyliński, Lucas Xavier dos Santos, Mateusz Kosacki, Patryk Bednarski, Jakub Okuszko, Adrian Krzywicki, Sebastian Bisewski.
ďż˝rďż˝dďż˝o: własne/pogonszczecin.pl