Sarmata za burtą PP
autor: BengoroIV ligowy Sarmata Dobra przegrał po rzutach karnych w Golczewie z miejscową Iskrą swój pierwszy mecz pucharowy. Mocno odmłodzony zespół Sarmaty (F. Plewiński ur. w 1997, M. Jemilianowicz, R. Muśnicki, K. Sawczuk i D. Kościuk ur. w 1996 i M. Korupka ur. w 1995) wsparty kilkoma doświadczonymi piłkarzami w walce na boisku od samego początku został mocno zdominowany przez zespół gospodarzy. I chociaż napastnicy Iskry wypracowali sobie co najmniej kilka dobrych sytuacji bramkowych to zdobycie bramek, szczególnie w I połowie skutecznie uniemożliwił im znakomicie interweniujący bramkarz Sarmaty Marcin Kamiński.
Sarmata w I połowie miał tylko dwie dogodne sytuacje i jedną z nich skutecznie wykorzystał w 41' Damian Kościuk. Po przerwie w miejsce najmłodszego na boisku F. Plewińskiego pojawił się grający trener Sarmaty Damian Padziński i w 51' podwyższył wynik na 2:0 dla Sarmaty. Gdy już wydawało się, że prowadząc 2:0 Sarmata rozstrzygnie mecz na swoją korzyść, dobrze dotychczas prowadzący mecz sędzia główny popełnił błąd (który być może zaważył na końcowym rezultacie) dyktując rzut karny dla Iskry. Rozmawiałem po meczu z zawodnikami Sarmaty i ich wersja tego zdarzenia była następująca: piłka rykoszetem odbiła się od brzucha interweniującego Wojciecha Dorsza i następnie uderzyła w rękę będącego obok napastnika Iskry. Sędzia zareagował w tym momencie na okrzyki „ręka” zawodników Iskry i wskazał na rzut karny. Mariusz Kostur skutecznie wykonał rzut karny i zawodnicy Iskry strzelając bramkę kontaktową uwierzyli, że jeszcze ten mecz mogą rozstrzygnąć na swoją korzyść. W 89' Mariusz Kostur, pięknym strzałem ponownie zdobył bramkę tym razem z rzutu wolnego i przy wyniku 2:2 sędzia zarządził dogrywkę, która nie przyniosła rozstrzygnięcia. Rzuty karne skuteczniej (4:2) wyegzekwowali gospodarze i to oni (z przebiegu całego meczu zasłużenie) awansowali do kolejnej rundy Pucharu Polski.

Iskra Golczewo - Sarmata Dobra 6:4 (0:1, 2:2, rzuty karne 4:2)
strzelcy bramek dla Iskry: Mariusz Kostur 2 (75' rzut karny, 89'), w rzutach karnych: Kańczucki, Trepkowski, Ruciński i Bekman, dla Sarmaty: Damian Kościuk (41'), Damian Padziński (51'), w rzutach karnych: Muśnicki i Bonifrowski.
Sędzia główny:Marcin Dubaniewicz, sędziowie asystenci: Piotr Jusza i Maria Aberbuch,

Iskra Golczewo: Paweł Kulda (46' Kamil Kowalski), Adrian Zwolan, Jacek Mruk, Dawid Trafalski (60' Marcin Kańczucki), Kamil Kowalski, Sebastian Madej (75' Mariusz Kostur), Krzysztof Hus (60' Oskar Ruciński), Szymon Smerdel, Daniel Bekman, Krzysztof Marchewka, Wojciech Trepkowski.

Sarmata Dobra: Marcin Kamiński, Emilian Kamiński, Wojciech Dorsz, Arkadiusz Pawłowski, Michał Jemilianowicz, Michał Korupka, Rafał Muśnicki, Filip Plewiński (46' Damian Padziński), Kordian Sawczuk, Wojciech Bonifrowski, Damian Kościuk.
ďż˝rďż˝dďż˝o: Źródło:sarmatadobra.com

relacjďż˝ dodaďż˝: estan52

Puchar Polski ZZPN (2013/2014)
Iskra Golczewo Sarmata Dobra
6 4
02-10-2013 16:15
Iskra Golczewo – Sarmata Dobra 6:4 (0:1, 2:2, rzuty karne 4:2)
strzelcy bramek dla Iskry: Mariusz Kostur 2 (75' rzut karny, 89'), w rzutach karnych: Kańczucki, Trepkowski, Ruciński i Bekman, dla Sarmaty: Damian Kościuk (41'), Damian Padziński (51'), w rzutach karnych: Muśnicki i Bonifrowski.

sędzia: Sędzia główny:Marcin Dubaniewicz, sędziowie asystenci: Piotr Jusza i Maria Aberbuch,

Dane pomogli uzupełnić: Yeti, Bengoro, Iskra, estan52 - dziękujemy