Gwardia w kolejnej rundzie
Gwardia Koszalin pokonała 5:0 Olimp Gościno w III rundzie Pucharu Polski KOZPN. W pojedynku tym szansę zagrania dostali młodzi zawodnicy, a podczas ostatnich dwudziestu minut w ataku zagrał bramkarz gwardzistów, Sebastian Fabiański. Z piłkarzy, którzy grali w sobotę z Cartusią wystąpili Maciej Stańczyk, Damian Miętek, Mateusz Bień oraz Uelder Barbosa. Koszalinianie objęli prowadzenie w piętnastej minucie. Bramkarza gości po podaniu Bienia pokonał Miętek. Zawodnik ten po sześciu minutach wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Morawskim.
Druga połowa meczu rozpoczęła się od ataków piłkarzy Olimpu. Szansę na zdobycie kontaktowej bramki miał Chołys, rzut karny wykonywany przez niego obronił Kalkowski. W sześćdziesiątej szóstej minucie Miętek skompletował hattricka. Skierował on futbolówkę do siatki po zagraniu Barbosy. Pięć minut później, golkiper gości po raz czwarty został pokonany, tym razem za sprawą Stańczyka.

Ciekawostką wczorajszego meczu jest występ bramkarza Fabiańskiego. Zastąpił on w ataku Miętka. Miał on szansę, aby zapisać się na listę strzelców, nie trafił jednak do pustej bramki. Wynik meczu ustalił Sidor, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego Szymańskiego.

Gwardia Koszalin- Olimp Gościno 5:0 (2:0)

Gwardia: Mateusz Kalkowski- Michał Bugaj (46’ Uelder Barbosa), Bartłomiej Nowak, Maciej Stańczyk, Patryk Sobiegraj- Przemysław Saliwon (57’ Aleksander Sawicki), Daniel Sidor, Mateusz Bień (46’ Sebastian Ginter), Łukasz Szymański, Daniel Morawski- Damian Miętek (71’ Sebastian Fabiański)