Nie tak miało być
autor: Jędrzej BieleckiZupełnie niespodziewanie drużyna Victorii S.P. 2 Sianów trzy punkty zostawiła w Środzie Wielkopolskiej. Jadąc na mecz do Środy zespół Victorii S.P. 2, pomimo dużego osłabienia brakiem kilku zawodniczek pewny był wygranej. Niestety piłkarki ze Środy postawiły się, zagrały bardzo ambitnie i walecznie i to właśnie tymi cechami pokonały faworyzowany zespół z Sianowa. Sianowianki były na pewno lepszym zespołem, bardziej dojrzałym, ale zawiodła skuteczność strzelecka i błędy sianowskich bramkarek. Mecz rozpoczął się dobrze dla zespołu z Sianowa, bo już w 7 minucie Malwina Grzelak mając przed sobą bramkarkę Polonii strzeliła nad bramką.
W 21 minucie winno być 2:0 jednak dobrej sytuacji do strzelenia bramki nie wykorzystuje Paulina Trzeciak. W 27 minucie daje o sobie znać Malwina Grzelak, ale podaje do bramkarki polonistek. W 28 minucie Trzeciak ubiega bramkarka Polonii i znów nie ma bramki. W 33 minucie rzut wolny na pole karne sianowianek, brak reakcji bramkarki i sianowskich obrończyń a polonistki z bliska wpychają piłkę do bramki. W 33 minucie w akcji znów Malwina Grzelak i w sytuacji 1:1, broni bramkarka z Górzna. W 39 piękna akcja Trzeciak-Grzelak-Trzeciak i ta ostatnia trafia w słupek. W 40 minucie znów Grzelak, podanie do Trzeciak i ta z bliska nie trafia do bramki.

Po przerwie w sianowskim zespole następują roszady w ustawieniu zespołu i sianowianki przejmują inicjatywę. Kończy się to bramką, ale niestety dla gospodyń, które w 52 minucie podwyższają po strzale Natalii Zabornej. Po bramce dla Polonii absolutnie lepsza jest Victoria S.P. 2 i co chwila groźna akcja pod bramka polonistek. W 67 minucie znów sam na sam z bramkarką ze Środy Malwina Grzelak i obok bramki. Wreszcie w 70 minucie strzela na 1:2 Agnieszka Pencherkiewicz. Dalsze bramki dla Victorii S.P. 2 wiszą w powietrzu. W 71 minucie centra Grzelak w pole karne i z bliska głową Pencherkiewicz nie daje rady pokonać dobrze broniącej bramkarki Polonii. W 74 minucie wrzutka Pencherkiewicz i Grzelak nie trafia do bramki. W 86 minucie dobry strzał młodej Nikoli Wodarczyk i pewnie broni bramkarka ze Środy. Jeszcze w 87 minucie wyrównanie wisi na włosku, ale po dobrej akcji Grzelak nikt nie zamyka i niestety tak kończy się mecz. Tak naprawdę piłkarki ze Środy miały tylko 2-3 dobre okazje, których min. w 20 i 68 nie wykorzystały. Zdenerwowany po meczu trener sianowianek Jędrzej Bielecki pogratulował zwycięstwa drużynie Polonii, ale był bardzo niezadowolony z postawy swoich zawodniczek a w szczególności indolencji strzeleckiej Malwiny Grzelak i Pauliny Trzeciak. Polonistki niewiele pokazały, to wystarczyło jednak na zawodniczki Victorii S.P. 2. Szczęście sprzyja ponoć lepszym. Polonistki wygrały, były więc lepsze. Następny mecz piłkarki z Sianowa zagrają w Sianowie 12 października o godz. 15.00 z rezerwami Stilonu Gorzów Wlkp.