Znamy reprezentantów na światowy finał
Blisko 1000 uczestników wzięło udział w 12 turniejach eliminacyjnych na wiodących polach golfowych naszego kraju i za granicą - to największy i najpopularniejszy cykl golfowych eliminacji do ogólnopolskiego finału turniejów World Golfers Championship 2013Diners Club Trophy. Odbyły się one równolegle na polu golfowym w Binowie pod Szczecinem, a na starcie stanęło 162 uczestników. To wszystko po to, by wyłonić najlepszych, którzy mogli zmierzyć się z tym wymagającym polem, samym sobą i innymi zawodnikami. Zmierzyć o wyjątkową nagrodę - o prawo reprezentowania naszego kraju podczas światowego finału World Golfers Championship 2013, który odbędzie się w okolicach Durbanu (RPA) na przełomie października i listopada br., a także w turnieju Diners Club International Pro-Am, rozgrywanego w listopadzie na polach golfowych Abu Dhabi.
Finał polskiej edycji już za nami. W dniach 28 - 31 sierpnia na polu golfowym Binowo Park odbyły się zawody finałowe w poszczególnych grupach handicapowych, oraz w kategorii dodatkowej Celebrities. Tym razem doskonałą formą popisał się Jerzy Dudek grając brutto 74 i 75 uderzeń. Dało mu to zdecydowanie pierwsze miejsce w kategorii Celebrytów i niewątpliwie, gdyby grał w formule otwartej, byłby również jednym z głównych faworytów. Drugie miejsce zajął Mateusz Kusznierewicz. Trzeci był Mikołaj Grabowski, który wyprzedził nieznacznie zajmującego po pierwszej rundzie to miejsce Krzysztofa Maternę. Jurek Dudek wywalczył również pierwsze miejsce w rywalizacji Diners Club Trophy. A skład reprezentacji na finał w Abu Dhabi uzupełnili: Dariusz Kuriata zwycięzca kategorii netto ¾ hcp oraz Ernest Młynarski (Krakow Valley Golf and Country Club), który zajął pierwsze miejsce w kategorii brutto.

W sześciu grupach handicapowych World Golfers Championship, golfistom przyszło zmagać się z polem i konkurentami przez trzy dni. Po dwóch rundach 50% graczy z najlepszymi wynikami uzyskało prawo gry w ostatniej i finałowej rundzie turnieju. Największe emocje wzbudziła rywalizacja w grupie handicapowej 6 - 10, w której dwóch zawodników uzyskało taki sam wynik po trzech rundach turnieju - 218 uderzeń netto. Byli to Kazimierz Mendak reprezentujący Binowo Park Golf Club oraz Jan Sikorski z Mazury Golf and Country Club. Dopiero na czwartym dołku dogrywki rozgrywanej w systemie sudden death (nagła śmierć) zwycięstwo i bilet do RPA wywalczył golfista z Mazur. Na bardzo wysokim poziomie stała rywalizacja w grupie handicapowej 0 - 5. Wygrał Adrian Kaczała, który pokonał atakującego z odległej pozycji Michała Poniża. Obydwóch zawodników zagrało wynik 71 uderzeń brutto. W kilku kolejnych grupach o zwycięstwie decydowało jedno uderzenie. Stawkę reprezentantów Polski na światowy finał World Golfers Championship uzupełnili: Bogdan Maciończyk (hcp 11 - 15) - Śląski Klub Golfowy, Mariusz Wojtas (hcp 16 - 20) - Binowo Park Golf Club, Janusz Mojsiewicz (21 - 25), Marek Kowalczyk ( 26 - 36) Rycerski Klub Golfowy.
�r�d�o: binowopark.pl