Wracają z tarczą
autor: mirekpogon04W kolejnym spotkaniu Futsal Ekstraklasy Pogoń '04 Szczecin pokonała na wyjeździe Red Devils Chojnice. Sporo emocji dostarczyła kibicom druga połowa spotkania.
Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, ale wraz z upływem czasu dominację na parkiecie pokazywali Portowcy. Lepszą dyspozycję szczecinianom udało się zamienić na bramki po niespełna dwunastu minutach gry. Pierwszy na listę strzelców wpisał się Sergiy Sharovara, pokonując Łukasza Błaszczyka strzałem z bliskiej odległości, zapewniając tym samym Pogoni pierwsze w tym spotkaniu prowadzenie.
Chwilę później piłkę w siatce chojniczan umieścił Marcin Mikołajewicz, a po niecałych 60 sekundach 'Miki' popisał się strzałem przy słupku, którego nie dał rady obronić golkiper gospodarzy. To pozwoliło Pogoni prowadzić 3:0.

Do przerwy wynik się nie zmienił, choć okazji nie brakowało. Świetnie pod bramką chojniczan odnajdywał się Mikołajewicz. Najpierw piłkę podał mu Oleksandr Shamotii, później Michał Kubik, ale w obu sytuacjach zabrakło wykończenia akcji.

Po zmianie stron między słupkami chojnickiej bramki pojawił się Sebastian Kartuszyński. Ofensywa Czerwonych Diabłów zaczęła lepiej pracować, gospodarze bowiem atakowali, oddawali strzały w światło bramki, ale tam problemów z obroną nie miał nasz bramkarz Dominik Kubrak. Zawodnicy z Chojnic grali ambitnie, próbując jak najczęściej zagrozić szczecińskiej bramce, jednak Portowcy także nie zwalniali tempa.

Gdy szarże pod szczecińską bramką nie zaowocowały trafieniem dla gospodarzy, zespół z Chojnic zdecydował się wycofać bramkarza. 'Lotnym' w Red Devils został Mariusz Kaźmierczak. Największe emocje miały miejsce w samej końcówce, gdy Vitaliy Kolesnik zaskoczył naszego bramkarza Nicolae Neagu ( pojawił się na parkiecie w miejsce kontuzjowanego Kubraka) uderzeniem z dystansu, zdobywając honorową bramkę dla swojej drużyny. Chwilę później Jakub Mączkowski wykorzystał niepewność defensywy Portowców i, po samotnym rajdzie, umieścił piłkę w  bramce szczecinian. Jednak w ostatnich sekundach Michał Kubik przejął piłkę i bez problemów skierował ją do pustej bramki, pozbawiając przeciwników marzeń
o zdobyciu jakichkolwiek punktów.

Red Devils Chojnice - Pogoń '04 Szczecin 2:4 (0:3)
Bramki: Kolesnik (37.), Mączkowski (39.) - Sharovara (12), Mikołajewicz ( dwie - 15.), Kubik (20.)

Żółte kartki: Solecki - Kubik, D. Maćkiewicz, Sharovara

Pogoń '04: Neagu, Kubrak - Bugański, Tubacki, Sochański, Mikołajewicz, Sharovara, Jurczak, Kubik, D. Maćkiewicz, Shamotii, Zieliński.

Ekstraklasa Futsalu - faza zasadnicza (2013/2014)