Przegrana z Polpharmą
autor: R. MachowiczKotwica Kołobrzeg przegrała na swoim parkiecie z Polpharmą Starogard Gdański 78:84 i spadła na ostatnie miejsce w tabeli Tauron Basket Ligi. W meczu kończącym pierwszym etap rozgrywek spotkały się dwa najsłabsze zespoły z ligi. Przed meczem było pewne, że jeden z nich poprawi swój bilans. Pierwsza kwarta była wyrównana, a na prowadzenie wychodzili raz kołobrzeżanie, a raz tam z Kociewia. Bartosz Szarzało dla gości w pierwszej części środowego spotkania zdobył 20 oczek z 24 dla Polpharmy. Miejscowi dzięki Rosińskiemu przegrywali jedynie 4 punktami po 10 minutach.
Podopieczni Tomasza Mrożka w drugiej kwarcie dzięki poprawie gry w defensywie objęli prowadzenie. Wspomniany już Rosiński stał się liderem Kotwicy. Po pierwszej połowie Kotwica prowadziła 39:37.

W drugiej połowie spotkania gospodarze prowadzili. Niestety zmieniło się to pod koniec trzeciej kwarty, kiedy to Polpharma dzięki Hicksowi dogonili Czarodziejów z Wydm. Punkty dla gości zdobył Daniel Wall i przed ostatnią odsłoną rywalizacji zespół z Kociewia prowadził dwoma oczkami. O porażce Kotwicy zadecydowały ostatnie minuty meczu, kiedy to lepiej zagrali Farmaceuci i wygrali go 84:78. Najlepszym zawodnikiem zespołu prowadzonego przez trenera Mrożka był Matthew Rosinski (18 pkt) i Terrell Parks (19 pkt i 12 zb).

Kotwica Kołobrzeg - Polpharma Starogard Gdański 78:84 (20:24,19:13, 15:19, 24:28)

Kotwica: Parks 19, Rosinski 18, Arabas 15, Montgomery 14, Ciechociński 8, Bigus 2, Złoty 2.

Polpharma: Varanauskas 24, Sarzało 15, Hicks 9, Eldridge 9, Kosiński 9, Johnson 8, Wall 8, Strzelecki 2, Jeftić 0, Struski 0.
ďż˝rďż˝dďż˝o: sportowefakty.pl/własne

relacjďż˝ dodaďż˝: skryba1213