PLK odrzuca protest AZS-u
30 minut po zakończeniu spotkania działacze AZS-u złożyli oficjalny protest odnośnie rozstrzygnięć w meczu 13. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki pomiędzy Turowem Zgorzelec - AZS Koszalin. Przypomnijmy, że po celnym rzucie LaceDariusa Dunna zawodnicy obydwu zespołów myśleli, że jest koniec spotkania (faktycznie pozostało 0,3 sekundy do końca meczu). Jeden zawodników gości wbiegł na boisko, zaraz zresztą je opuścił a sędziowie po naradzie z komisarzem postanowili ukarać ławkę Akademików przewinieniem technicznym. Punkty uzyskane w wyniku tego przewinienia dały gospodarzom wyrównanie a później wygraną po dogrywce.

Problem polegał na tym, że wejście to nie spowodowało bezpośredniej przerwy w grze i co ciekawe poza wyznaczoną strefą znalazł się także szkoleniowiec gospodarzy, który zresztą skutecznie wymusił na arbitrach ukaranie gości przewinieniem technicznym. Takiego samego przewinienia sędziowie jednak nie odgwizdali w stosunku trenera Turowa, choć jak uważa wielu bezstronnych komentatorów - powinni.
Wczoraj w sprawie tej wypowiedział się zarząd PLK, który ze względów formalnych mimo, że decyzję sędziów były błędne odrzucił protest.

Działając w imieniu i na rzecz Zarządu PLK SA, w związku z Pańskim pismem z 3 stycznia 2014 r. i zawartymi w nim stwierdzeniami, wyjaśniam, co następuje:
1) zgodnie z opisem w raporcie komisarza PLK protest został zgłoszony ok. 30 minut po zakończeniu meczu. Pkt. 9.1.1. Regulaminu Rozgrywek PLK mówi, że kapitan drużyny niezwłocznie po zakończeniu meczu musi poinformować komisarza PLK, że jego drużyna składa protest przeciwko wynikowi meczu oraz złożyć podpis w rubryce protokołu meczu 'podpis kapitana w przypadku protestu'. W ocenie Zarządu PLK SA złożenie protestu 30 minut po zakończeniu meczu nie mieści się w granicach słowa 'niezwłocznie'.
2) protest, jak zostało stwierdzone w Pańskim piśmie, ma związek z decyzją sędziowską, na podstawie której drużyna AZS Koszalin została ukarana faulem technicznym na 0,3 sekundy przed zakończeniem meczu. Zgodnie z pkt. 8.2. Regulaminu Rozgrywek PLK, protest nie będzie rozpatrywany, jeżeli dotyczyć będzie decyzji (jednej lub wielu) sędziego boiskowego, podjętej świadomie w ramach uprawnień nadanych mu przez Oficjalne Przepisy Gry w Koszykówkę, nieskorygowanej zgodnie z Oficjalnymi przepisami Gry w Koszykówkę, nawet jeśli ta decyzja była błędna. W związku z powyższym, w przedmiotowej sytuacji wyrażony przez Pana protest nie może zostać przyjęty do rozpatrzenia.

02-01-2014 18:30
(17:12, 26:19, 26:22, 19:35, dogr. 14:9)
Turów: Kulig 27, Prince 15 (7 zb., 6 as.), Dylewicz 13 (8 zb.), Stelmach 11,Taylor 10, Zigeranovic 10, Karolak 10, Wiśniewski 6 (12 as., 3 przech.), Krestinin 0
AZS Koszalin: Labović 24 (6 zb., 3x3), Dunn 21 (5x3), Brandwein 15 (8 zb., 7 as.), Henry 14 (7 zb., 5 as.), Harris 7, Wołoszyn 7, Mielczarek 5, Sykes 4, Raczyński 0, Dąbrowski 0

Gorzka czekolada została wysłana do Warszawy (pszczolek)