Zabrakło niewiele
Prawie 50 % skuteczność z gry, aż 25 asysty, 8 przechwytów i tylko 7 strat (przy 17 Jeziora). Niestety to nie wystarczyło aby wygrać z tarnobrzeską drużyną. Kotwica Kołobrzeg przegrała na własnym parkiecie ze Stabill Jeziorem 92-95. Podopieczni Dariusza Szczubiała (były trener Czarodziei z Wydm) wygrali spotkanie dzięki opanowaniu w końcówce i skutecznym egzekwowaniu rzutów wolnych (Nowakowski 8/8 w ciągu ostatniej minuty).

Kotwica wygrała w prawie każdym z elementów (Punkty po szybkim ataku, punkty ze strat,punkty drugiej szansy...). Zawiodła skuteczność rzutów wolnych (8 nietrafionych).

Goście rozpoczęli mecz od prowadzenia 5:1 po pierwszej trójce w tym sezonie TBL Tony’ego Weedena. Później jednak lepiej grała Kotwica. Dzięki akcjom Terella Parksa i Łukasza Wichniarza kołobrzeżanie wygrywali 16:9. W drugiej kwarcie ekipa Stabill Jeziora zaczęła gonić wynik i objęła prowadzenie po rzutach wolnych Andrew Fitzgeralda. W pewnym momencie tej części meczu zespół trenera Dariusza Szczubiała miał przewagę sześciu punktów. Mecz był jednak wyrównany.

Także w drugiej połowie żadna z drużyn nie potrafiła zbudować bezpiecznego prowadzenia. Częściej kilka punktów przewagi mieli goście, ale i tak o wszystkim zadecydowała ostatnia kwarta. Po akcji Nicchaeusa Doaksa tarnobrzeżanie wygrywali nawet 74:65, ale końcówka była nerwowa. Dwa razy z dystansu trafiał Jessie Sapp. Po jego drugiej trójce Kotwica przegrywała tylko punktem. Zimną krew na linii rzutów wolnych zachował jednak Marcin Nowakowski i to dzięki niemu zespół Stabill Jeziora cieszył się z kolejnego zwycięstwa.

Kotwica Kołobrzeg - Stabill Jezioro Tarnobrzeg 92:95 (22:16, 18:28, 20:20, 32:31)

Kotwica: Karron Johnson 23 (10 zb.), Terrell Parks 19, Grzegorz Arabas 16 (3x3), Jordan Callahan 14, Jessie Sapp 11 (8 as., 3x3), Łukasz Wichniarz 8, Marko Djuric 1, Adam Parzych 0, Wojciech Złoty 0, Bartosz Ciechociński 0

Jezioro: Tony Weeden 24 (7 as., 4x3), Chaisson Allen 21 (6x3), Marcin Nowakowski 17, Nicchaeus Doaks 12 (10 zb.), Andrew Fitzgerald 7, Jakub Patoka 6, Rafał Rajewicz 4 (8 zb.), Szymon Łukasiak 4
�r�d�o: e-kg.pl

relacjďż˝ dodaďż˝: pszczolek