Pewne zwycięstwo Akademików
autor: Robert MachowiczKoszykarze AZS-u odnieśli drugie zwycięstwo w sezonie, dzięki czemu nie są już czerwoną latarnią ligi. Koszalinie w meczu 'na dnie' tabeli pewnie pokonali 97:72 Polpharmę Starogard Gdański. Oprócz samego zwycięstwa cieszyć może świetna gra rezerwowych (ostatnio był z tym problem), którzy w sumie zdobyli 44 punkty dla swojego zespołu a także przede wszystkim powroty po kontuzjach Piotra Dąbrowskiego i Darrella Harrisa.

Chociaż to goście pierwsi objęli prowadzenie w spotkaniu, potem nawet powiększyli przewagę do czterech oczek, to tylko przez pierwsze osiem minut pojedynku 'sprawiali' problemy Akademikom. W miarę upływu czasu koszykarze AZS-u zwiększali dystans, skrzętnie wykorzystując luki w obronie farmaceutów. Brylował w tym Labović, który do przerwy zdobył swoje 12 z 17 punktów w tym meczu. Między innymi dzięki jego akacjom miejscowi po dwudziestu minutach gry mięli czternaście oczek przewagi.
Jeśli po zmianie stron goście z Kociewia liczyli na odrabianie strat to szybko musieli zweryfikować swoje plany. Stało się to za sprawą bardzo dobrze ustawionego celownika zawodników gospodarzy zza linii 6,75m. W ten sposób do kosza rywali trafiali Labović, Dunn, Wołoszyn i Białek. Akademicy nie dość, że nie pozwoli na pościg rywalom to jeszcze powiększyli przewagę o kolejne trzy oczka.
Ostatnie dziesięć minut to już była tylko formalność. Gospodarze pewnie dobili rywala, rzucając kolejne 25 punktów i pewnie wygrali 97:72.

Warto podkreślić, że wreszcie dobre spotkanie rozegrali Oded Brandwein i Bartłomiej Wołoszyn, czyli dwójka graczy na których ostatnio spłynęła największa krytyka. Wysokie prowadzenie gospodarzy sprawiło, że trener Gasper Okorn w dzisiejszym meczu wprowadził sporą rotację w składzie. Rezerwowi 'odwdzięczyli się' szkoleniowcowi dobrym występem. Tylko Rafał Bigus i Artur Mielczarek nie zdobyli punktów.

AZS Koszalin - Polpharma Starogard Gdański 97:72 (27:23, 26:16, 19:16, 25:17)

AZS Koszalin: Dunn 18 (3x3), Labović 17 (3x3), Brandwein 12, Wołoszyn 11 (3x3), Henry 10 (10 as.), Sykes 10, Białek 8, Dąbrowski 5, Raczyński 4, Harris 2, Mielczarek 2, Bigus 0

Polpharma: Hicks 14, Sarzało 13, Tuljković 12, Trybański 10, Jeftić 8, Varanauskas 8, Radwański 5, Wall 2.

relacjďż˝ dodaďż˝: pszczolek