Kolejna wysoka porażka Spójni
Stargardzka Spójnia dziś (18.01) wieczorem po raz trzeci w tym sezonie mierzyła się z Pro-Basket Kutno. W dotychczasowych starciach górą byli koszykarze z województwa łódzkiego, którzy do tej pory bardzo wysoko ogrywali biało-bordowych. Nie inaczej było tym razem, kutnianie prowadząc przez całe spotkanie nie tylko pewnie wygrali, ale także rozgromili stargardzian największą, bo trzydziestopunktową różnicą punktów.

Goście do województwa łódzkiego przyjechali z trójką centrów. Był wśród nich nowo pozyskany z MKCiS Jaworzno Łukasz Kwiatkowski, który zaliczył nawet debiut w barwach Spójni. Niewiele to jednak pomogło bo podopieczni Czesława Kurkianieca jak przegrywali walkę na tablicach to także przegrali ją dzisiaj.
Gospodarze już w ósmej sekundzie objęli prowadzenie, którego jak się później okazało nie oddali już do końca. Spójnia tylko przez pierwsze sześć minut w miarę dotrzymywała kroku rywalom. Później jednak bardzo szybko z wyniku 13:10, zrobiło się na koniec kwarty 31:16. Wszystko za sprawą Szymona Raducha, który niemiłosiernie katował obronę gości swoimi rzutami a że był niemal bezbłędny to w pierwszej kwarcie dorobił się szesnastu oczek, czyli tyle co cała stargardzka drużyna.

W drugiej kwarcie rozluźnieni wysokim prowadzeniem gospodarze mocno spuścili z tonu. Pozwoliło to przyjezdnym na odrobienie pięciu punktów starty. Sześć oczek w tym fragmencie dla Spójni zdobył Soczewski.

Po zmianie stron gospodarze szybko wybili z głów podopiecznym Czesława Kurkianieca nadzieje na pogoń za rywalem. Grając agresywnie w obronie pozwoli Spójni zdobyć zaledwie dziewięć oczek, sami rzucając dwadzieścia pięć powiększyli przewagę o piętnaście.

Ostatnia kwarta rozpoczęła się przy wyniku 69:43, było już jasne, że Spójnia w tym spotkaniu nic nie wskóra. Co gorsza swoją doskonałą passę rzutową kontynuował Raduch - 9/10 (w tym 5/6 zza linii 6,75 metra) w całym spotkaniu. Pozwoliło to gospodarzom jeszcze bardziej zwiększyć swoją przewagę i ostatecznie wygrać różnicą 30 punktów.

Pro-Basket Kutno - Spójnia Stargard Szcz. (31:16;13:18;25:9;21:17)

Pro-Basket: Rduch 29 (5x3), Bartosz 13 (6 zb.), Kulon 11, Jakóbczyk 10, Dłuski 9 (8 zb.), Pabian 8, Bręk 6, Szwed 4, Sikora 0

Spójnia: Soczewski 12, Stokłosa 11 (5 as., 3x3), Bodych 10, M. Kwiatkowski 6, Wróblewski 6, Pytys 5, Grudziński 2, Ł. Kwiatkowski 2, Koszuta 2, Suliński 2, Zarzeczny 2

relacjďż˝ dodaďż˝: pszczolek