Pewna wygrana w sparingu, bramki 'nowych'
Pogoń ’04 Szczecin pokonała Red Dragons Pniewy 9:3 w towarzyskim spotkaniu rozegranym dziś w Szczecinie. Mecz trwał 50 minut. Na listę strzelców wpisali się m. in. Shamotii, Bugański, Gepert, czyli nowe nabytki Szczecinian.

- Spotkanie samo w sobie na pewno było ciekawym przerywnikiem pomiędzy żmudnymi treningami motorycznymi - mówi trener Portowców, Gerard Juszczak. - Cieszę się natomiast z już osiągniętego poziomu motoryki, bo wyglądało to dzisiaj dobrze.

Niewiele, bo niecałe dwie minuty, potrzebowali gracze Pogoni, by wyjść na prowadzenie. Pierwszego gola dla szczecińskiego zespołu zdobył Łukasz Tubacki. Jeszcze przed przerwą na listę strzelców wpisał się Marcin Mikołajewicz, zapewniając drużynie prowadzenie 2:0. Do przerwy wynik się nie zmienił.
Po zmianie stron Pogoń dalej dominowała na parkiecie, a kolejne trafienie zanotował „Miki” i szczecinianie prowadzili już 3:0. Czwartego gola dla gospodarzy zdobył Artur Jurczak. Przy stanie 4:0 goście wzięli się za odrabianie strat. Kontaktową bramkę strzelił Michał Roj. Przewaga Portowców była jednak wyraźna. Kolejne gole dla Pogoni zdobyli: Paweł Bogucki, Oleksandr Shamotii, Łukasz Tubacki, Marek Bugański. Przy stanie 8:1 gościom jeszcze dwukrotnie udało się umieścić piłkę w siatce gospodarzy.

Dwie bramki dla Red Dragons zdobył ich grający trener, Łukasz Frajtag. Ostatnie słowo należało jednak do Mateusza Geperta, który strzelił bramkę na dziewięć sekund przed gwizdkiem kończącym spotkanie.

Trener Juszczak cieszy się z postawy nowo pozyskanych zawodników: - Co do naszych nowych nabytków to pracujemy nad komunikacją i zgraniem, ale mamy na to sporo czasu - przyznaje trener. - Jak widać po liście strzelców każdy z trójki nowych 'ligowców' wpisał się do protokołu.

W tym meczu szansę występu dostał młodzieżowiec Bartosz Jastrzębski. Testowany był także zawodnik zza granicy.

Pogoń ’04 Szczecin - Red Dragons Pniewy 9:3 (2:0)

Bramki. P04: Tubacki (dwie - 2. i 40.), Mikołajewicz (dwie - 14. i 26.), Jurczak (30.), Bogucki (38.), Shamotii (39.), Bugański (42.), Gepert (50.)
Red Dragons Pniewy: Roj (37.), Frajtag (dwie - 49.)

P04: Neagu, Kubrak, Koszmider - Maćkiewicz D, Maćkiewicz M., Mikołajewicz, Kubik, Jurczak, Tubacki, Bogucki, Bugański, Shamotii, Gepert, Zieliński, Jastrzębski
�r�d�o: Pogon' 04

relacjďż˝ dodaďż˝: pszczolek