Wygrana z Arkonią
Za nami 8. seria gier w Wojewódzkiej Lidze Juniorów Młodszych. Pogoń Szczecin w sobotę mierzyła się z Arkonią. Portowcy od początku meczu byli stroną przeważającą, jednak długo nie dawało to efektu bramkowego. Zespół Arkonii Szczecin bronił się dużą ilością zawodników i od czasu do czasu konstruował kontry, które polegały na graniu długich piłek za linię defensywną Dumy Pomorza. Do przerwy wynik był bezbramkowy.
W drugiej części meczu Pogoń ponownie rzuciła się do ataku. Podopieczni trenera Pawła Crettiego mieli znaczną przewagę w posiadaniu piłki, strzałach i stałych fragmentach gry. Najciekawiej zrobiło się na dziesięć minut przed końcem spotkania. W 72. minucie napastnik Arkonii wyszedł na pozycję sam na sam z bramkarzem Pogoni - obronną ręką z tego starcia wyszedł jednak Mateusz Silewicz. Chwilę później było 1:0 dla Pogoni. Krystian Peda (na zdjęciu) wpadł z piłką w pole karne, minął trzech rywali i strzałem przy długim słupku otworzył wynik meczu. Minutę później Cezary Kubicki prawą stroną przedarł się przez defensywę Arkonii i dograł do Grzegorza Tarasewicza, który z kilku metrów bez problemu ustalił wynik meczu. Sędzia nie dał już wznowić gry zawodnikom z Arkońskiej i zakończył mecz.

Pogoń zajmuje drugie miejsce w tabeli ze stratą trzech punktów do A.P. Pogoni. Warto jednak odnotować, że Portowcy mają jeszcze do rozegrania jedno zaległe spotkanie.

Pogoń Szczecin - Arkonia Szczecin 2:0 (0:0)