Plac Lotników areną zmagań tyczkarzy
autor: paulinusJuż dziś o godzinie 13:00 Plac Lotników w Szczecinie zmieni się w arenę zmagań tyczkarzy. Gwiazdą numer jeden zawodów będzie Amerykanin Brad Walker, który w poniedziałkowy wieczór zaciekle walczył w Moskwie o medal Mistrzostw Świata. Ostatecznie zajął czwarte miejsce. Z Amerykaninem brązowy medal ilością oddanych skoków w konkursie wygrał ubiegłoroczny zwycięzca szczecińskiego mityngu Niemiec Björn Otto. Obaj panowie pokonali wysokość 5,82 m. W czasie zawodów zobaczymy także trzech innych uczestników mistrzostw. Wstęp na imprezę jest wolny.
Kibice wspierać szczególnie będą z pewnością zawodników OSOT-u Szczecin: Przemysława Czerwińskiego, Piotra Liska, Rafała Torkowskiego czy Marcina Szczepańskiego.

miejsce: szczecin/plac lotników

Zawodnicy skakać będą tuż nad głowami kibiców na wysokości prawie sześciu metrów, na tle śródmiejskich kamienic otaczających Plac Lotników. Co roku popis najlepszych zawodników ogląda na żywo kilka tysięcy widzów, a kolejne tysiące przed telewizorem. Organizatorzy liczą, że podobnie będzie w tym roku. Wstęp na zawody jest bezpłatny. Znamy już pierwszych zawodników IX Mityngu Skoku o Tyczce. Obok szczecińskich tyczkarzy: Przemysława Czerwińskiego i Piotra Liska – mistrza Polski z 2013 roku w hali (obaj OSOT Szczecin) – wystartują m. in.: Igor Bychkov (finalista IO w Londynie), Oleksandr Korchmid i Steve Lewis (5. na IO w Londynie). Kolejne nazwiska będą znane wkrótce.