Remisowo w Policach
autor: Krzysztof CichomskiW X kolejce III ligi bałtyckiej piłkarze Chemika Police zremisowali na własnym terenie z Bałtykiem Gdynia 1:1(1:0). Żółtozieloni obieli prowadzenie już w 6 minucie spotkania po bramce Adriana Chodorowskiego. Niestety Bałtyk wyrównał w 50 minucie spotkania a bramkę strzałem z około 30 metrów strzelił Kokosiński. Już pierwsza akcja żółtozielonych w sobotnim spotkaniu przyniosła prowadzenie. Prawą stroną popędził Jakubiak, dośrodkował w pole karne, gdzie całą akcje zamknął wchodzący z głębi pola Adrian Chodorowski (na zdjęciu w środku).

W 20 minucie powinno być 2:0 dla Chemika. Niestety kapitalnego podania Jakubiaka nie wykorzystał Krawiec, który mając przed sobą pustą bramkę posłał piłkę nad poprzeczką. Goście w pierwszej połowie ograniczali się tylko do sporadycznych kontrataków które kończyły się na obronie Chemika. Przed kolejną szansą w pierwszej połowie stanął w 40 minucie spotkania Kamil Bieniek niestety jego strzał minął bramkę gości.

Druga połowa rozpoczęła się od 'huraganowych' ataków gości, którzy to raz po raz zapędzali się pod bramkę strzeżoną przez Piotra Ruska. W 50 minucie było już 1:1. Rychłowski zagrał do Kokosińskiego, ten mając czas i dużo miejsca przymierzył i strzałem z 35 metrów pokonał Ruska. Po stracie bramki piłkarze Chemika cofnęli się do jeszcze głębszej defensywy. W 65 minucie powinno być 1:2 dla gości na szczęście Wasielewski z bliskiej odległości przestrzelił. Chemik na ataki gości odpowiedział w 70 minucie spotkania. Prawą stroną popędził Jakubiak wpadł w pole karne i zamiast uderzać na bramkę zdecydował się na podanie do wchodzącego Krawca. Niestety Krawiec nie sięgnął piłki. Wynik do końca spotkania nie uległ już zmianie. Chociaż to goście w 89 minucie spotkania mogli wywieź 3 punkty z Polic na szczęście dla Policzan fantastyczną interwencją popisał się Piotrek Rusek.

Chemik: Rusek, Szewczykowski, Hajdukiewicz, Wojtalak, Bącler, Krawiec, Bieniek, Majak, Jakubiak, Chodorowski, Filipowicz

Bałtyk: Yehia Osama - Bułka (86' Jastrzębski), Kokosiński, Kurs, Piekarski (32' Wesołowski), Rasmus (Nawrocki '70), Rusinek, Rychłowski, Skrzecz, Wasielewski, Zbrzyzny

1:0 - 6 min - Adrian Chodorowski
1:1 - 50 min Daniel Kokosiński

Pogoda: Zachmurzenie około 10 st. C

Widzów: 200 ( w tym 68 z Gdyni )

relacjďż˝ dodaďż˝: ArieL