Hojni Wyspiarze
Cenne trzy punkty opuściły dziś wyspę Uznam. Po słabym spotkaniu świnoujścianie przegrali u siebie z Puszczą Niepołomice 1:0. O porażce gospodarzy przesądził jeden błąd. Prezent od defensywy Wyspiarzy otrzymał Krzysztof Zaremba, który w 54 minucie gry ustalił wynik meczu. Świnoujścianie nie zdołali więc powiększyć swojej przewagi nad strefą spadkową. Obecnie wynosi ona trzy oczka. Niepołomiczanie zrewanżowali się Wyspiarzom za jesienną porażkę, identycznym wynikiem w Wielką Sobotę.
Od pierwszych minut zawodnicy obu drużyn nie oszczędzali swoich rywali. Pierwszą groźną akcję kibice zgromadzeni na stadionie obejrzeli po kwadransie meczu. Z lewej strony piłkę dośrodkował Radosław Jasiński, a tuż obok bramki uderzył Petr Hosek. Dobrą dyspozycję chciał potwierdzić Krzysztof Bodziony, ale z dośrodkowaniami aktywnego pomocnika Floty skutecznie radzili sobie goście. Jedni i drudzy nie potrafili jednak stworzyć sobie okazji na gola. Za nadmierną ostrość w grze pierwszą część z indywidualnymi upomnieniami zakończyli Łukasz Sołowiej oraz Petar Borovicanin.

Świąteczny kat Wyspiarzy, Krzysztof Zaremba, na placu gry zameldował się od początku drugiej części meczu. W 54 minucie dośrodkowanie Wallace Benevente w szesnastkę gospodarzy spowodowało spore zamieszanie. Nie uporali się z nim defensorzy gospodarzy, do piłki doszedł Krzysztof Zaremba, który strzałem pod porzeczkę zdobył gola. Problemy obrońcom Floty sprawiał Łukasz Staroń, ale z jego uderzeniami radził sobie Darko Brljak. Zaskoczeni straconym golem Wyspiarze, bezskutecznie próbowali wyrównać. Najlepszą okazję na odwrócenie losów meczu miał Robert Kolendowicz. W 80 minucie pomocnika gospodarzy zdołał jednak zatrzymać bramkarz gości, Andrzej Sobieszczyk.

Wygraną gości należy uznać za niespodziankę. Po dwóch z rzędu wygranych i naprawdę dobrej postawie na boisku, dziś świnoujścianie zawiedli swoich kibiców. Kolejny mecz Wyspiarze rozegrają już w najbliższą środę. Na wyjeździe Flota Świnoujście zmierzy się z Chojniczanką Chojnice. Beniaminek z Chojnic to kolejny z rywali, który tak jak świnoujścianie walczy o utrzymanie.

I liga (2013/2014)
Flota Świnoujście Puszcza Niepołomice
0 1
19-04-2014 15:00
0:1 - 54' - Zaremba
Flota: 12. Darko Brljak - 14. Tomasz Mokwa, 4. Piotr Kieruzel, 5. Klimas Gusočenko, 3. Radosław Jasiński - 21. Bartosz Śpiączka (58' 22. Robert Kolendowicz), 7. Łukasz Sołowiej (58' 33. Sebastian Olszar), 8. Marek Niewiada, 18. Krzysztof Bodziony, 11. Rafał Grzelak - 10. Petr Hošek (67' 20. Ensar Arifović)

Puszcza: Andrzej Sobieszczyk - Marcin Biernat, Wallace, Tomasz Wełna, Petar Borovićanin - Łukasz Staroń, Marcel Kotwica, Longinus Uwakwe, Paweł Strózik (46' Krzysztof Zaremba), Łukasz Nowak - Jacek Magdziński

żółte kartki: Sołowiej, Grzelak, Gusočenko (Flota) - Borovićanin (Puszcza) sędzia: Paweł Dreschel (Gdańsk)

Dane pomogli uzupełnić: kempes7, Bengoro - dziękujemy