Pewna wygrana Wyspiarzy
autor: M. Dorosz Wysoką skutecznością wykazali się dziś świnoujścianie. Flota na wyjeździe pokonała Kolejarza Stróże, i oddaliła się od strefy spadkowej. Wyspiarze pierwszy raz w tym sezonie, zdobyli trzy bramki w jednym meczu ligowym. Wygrana na pewno cieszy, bo zespół przerwał wyjazdową niemoc, a także awansował na dziesiąte miejsce w tabeli. Tak jak zespół Kolejarza lubi grać na wyspie Uznam, tak świnoujścianie coraz lepiej czują się w Stróżach. W następnej kolejce Flota na własnym boisku zmierzy się z Puszczą Niepołomice.
Już na początku spotkania pierwszy celny strzał na bramkę gospodarzy oddał Bartosz Śpiączka. W 15 minucie zza pola karnego przymierzył Krzysztof Bodziony, ale jego uderzenie wybronił Łukasz Radliński. Po chwili Wyspiarze objęli prowadzenie w meczu. Tomasz Mokwa dograł piłkę do Rafała Grzelaka, a ten strzałem z woleja pokonał bramkarza gospodarzy. W 25 minucie groźnie zrobiło się pod bramką Floty. Niepilnowany przed polem karnym Sebastian Leszczak zmusił do interwencji Darko Brljaka. Poza tą sytuacją Wyspiarze grali uważnie w defensywie, szukając okazji w kontratakach. W 33 minucie ze skrzydła dośrodkował Krzysztof Bodziony, a bramkę na 2:0 celną główką zdobył Petr Hošek. W końcówce pierwszej połowy okazję miał jeszcze Bartosz Śpiączka, ale nie trafił z bliskiej odległości.

Na początku drugiej części Wyspiarze stworzyli sobie kolejne sytuacje. Celnie z rzutu wolnego uderzył Piotr Kieruzel, a po dośrodkowaniu Tomasza Mokwy obok bramki Kolejarza główkował Ensar Arifović. Tuż po godzinie gry to gospodarze zdobyli jednak bramkę. Bezpośrednio z rzutu rożnego golkipera Floty zaskoczył Wojciech Trochim. Kiedy wydawało się, że Kolejarz wróci do gry w 66 minucie czerwoną kartkę za faul na Łukaszu Sołowieju obejrzał Marcin Stefanik. Sześć minut później było już po meczu. Krzysztof Bodziony zdecydował się na strzał z osiemnastego metra i zrobiło się 3:1. Bezradni gospodarze w końcówce oddali jeszcze kilka uderzeń, ale było one bardzo niecelne. Ostatecznie to świnoujścianie mogli świętować po ostatnim gwizdku.

1:3 - 73' - Bodziony
Kolejarz: 22. Łukasz Radliński - 13. Witold Cichy, 23. Cheikh Niane, 10. Krzysztof Markowski, 21. Dariusz Walęciak - 15. Michał Gryźlak, 18. Mateusz Wilk, 7. Marcin Stefanik, 19. Wojciech Trochim, 14. Sebastian Leszczak (71' 27. Janusz Wolański) - 25. Kamil Adamek

Flota: 12. Darko Brljak - 14. Tomasz Mokwa, 4. Piotr Kieruzel, 2. Sebastian Zalepa, 3. Radosław Jasiński - 21. Bartosz Śpiączka (65' 15. Sebastian Kamiński), 7. Łukasz Sołowiej (79' 16. Maciej Mysiak), 8. Marek Niewiada, 18. Krzysztof Bodziony, 11. Rafał Grzelak - 10. Petr Hošek (46' 20. Ensar Arifović)

Żółte kartki: Cichy, Niane (Kolejarz) - Śpiączka, Sołowiej (Flota)
Czerwone kartki: Stefanik (67' Kolejarz, faul) sędzia: Tomasz Garbowski (główny), Jacek Tokarski, Daniel Szpila (asystenci), Grzegorz Jabłoński (techniczny)

Dane pomógł uzupełnić: retep - dziękujemy