Porażka z beniaminkiem
autor: RobusLesnkRossaPiłkarze Gwardii Koszalin w nowym sezonie wciąż bez wygranej. W sobotnie popołudnie koszalinianie ulegli w Potęgowie beniaminkowi trzeciej ligi bałtyckiej - Pomorzu 1:3. Od początku w składzie koszalinian wystąpili Junpei Shinmura, Andrej Tratsiak i Uelder Barbosa. Pojedynek ten rozpoczął się lepiej dla miejscowym, którzy w ósmej minucie uzyskali prowadzenie, z rzutu karnego Fabiańskiego pokonał Tomasz Bukowski. Po pięciu minutach był remis 1:1, bramkę dla gwardzistów zdobył Andrej Tratsiak. Była to pierwsza bramka białoruskiego pomocnika w barwach Gwardii.
Kolejne minuty nie przyniosły zmiany rezultatu. Koszalinianie przeważali, lecz nie potrafili wykorzystać swoich szans na pokonanie Kotłowskiego.

W drugiej połowie miejscowi osiągnęli znaczną przewagę, co było widoczne. W 60 minucie Michał Pietrzyk wyprowadził Pomorze na prowadzenie 2:1. Koszalinianie walczyli do końca chociaż o remis. Niestety w doliczonym czasie gry zespół z Potęgowa wyprowadził kontrę, a 'kropkę nad i' postawił Łukasz Kwaśnik i mecz ten zakończył się wygraną gospodarzy 3:1. W następnym spotkaniu na Fałata Gwardia zmierzy się z Kotwicą Kołobrzeg sobotę, 24 sierpnia o 17:00.

Pomorze Potęgowo - Gwardia Koszalin 3:1 (1:1)

Pomorze: P.Kotłowski - Iwański, Bukowski (77 R.Ulanowski), Kleser, Biergiel (71 Kwaśnik), Pietrzyk, Solczak, M.Mikołajczyk (45 Roeske), D.Mikołajczyk, Patyk (66 Kazubowski), Pytlak.

Gwardia: Fabiański - Zdanowicz, Wojciechowski, Dondera, Więckowski, Shimmura, Słowiński (62 D.Miętek), Tretsiak (67 Ł.Szymański), Kozawa (62 Nishi), Uelder Barbosa, Magdziński.

3:1 - 90+4' - Łukasz Kwaśnik
Pomorze: Patryk Kotłowski - Przemysław Iwański, Tomasz Bukowski (77' Robert Ulanowski), Krzysztof Kleser, Dawid Biergiel (71' Łukasz Kwaśnik), Michał Pietrzyk, Adrian Solczak, Mariusz Mikołajczyk (45' Radosław Roeske), Damian Mikołajczyk, Henryk Patyk (65' Roland Kazubowski), Patryk Pytlak.

Gwardia: Sebastian Fabiański - Marek Zdanowicz, Daniel Wojciechowski, Norbert Dondera, Damian Więckowski, Junpei Shimmura, Fabian Słowiński (62' Damian Miętek), Andrei Tretsiak (67' Łukasz Szymański), Ryuki Kozawa (62' Tsubasa Nishi), Uelder Barbosa Mendes, Jacek Magdziński.

żółte kartki: Bukowski, Roeske, Kwaśnik - Słowiński, Shimmura. sędzia: Dawid Błaszczak - Dariusz Królikowski, Piotr Barański

Dane pomogli uzupełnić: wiwobut, grynek - dziękujemy