Sensacja w Gostyniu
autor: BengoroW sobotę 21 września na stadionie w Gostyniu rozegrane zostały piłkarskie derby gminy Świerzno. Miejscowy Bałtyk podejmował rywala zza miedzy, czyli Koronę Stuchowo. Przed tym pojedynkiem według ligowej klasyfikacji faworytem byli stuchowianie, którzy z kompletem punktów znajdowali się w pierwszej trójce tabeli a klasy. Zespół z Gostynia zaś przed tym spotkaniem miał zerowy dorobek punktowy i przedostatnie miejsce. Początek meczu pokazał, że miejsce w tabeli w derbach nie jest ważne. Zawodnicy z Gostynia ruszyli do ataków na bramkę Woźnego. Taktyka ta okazała się skuteczna, ponieważ przyniosła prowadzenie. Bramkarza Korony pokonał Rafał Grychtolik.
Wydawać się mogło, że trafienie te zadziała jak zimny prysznic na gości. Przy piłce nadal znajdowali się jednak miejscowi i mieli kolejne okazje do zdobycia bramek. Przed przerwą do remisu doprowadził Radosław Smela, który pokonał dobrze spisującego się w tym dniu Dariusza Ziółkowskiego. Tuż przed gwizdkiem na przerwę na prowadzenie podopiecznych Pawła Pawlaczyka mógł wyprowadzić Robert Stangrycki, lecz po jego główce futbolówka minęła bramkę gostynian.

W drugiej połowie Korona ruszyła do ataków na bramkę miejscowych. Efektem ofensywy był rzut karny w 50 minucie. Do jedenastki podszedł Radosław Smela, uderzył i piłkę wybronił Dariusz Ziółkowski. Stuchowianie jednak walczyli dalej, czego rezultatem było trafienie na 2:1 Karola Majera. Można było spodziewać się kolejnych trafień ze strony piłkarzy Korony. Zawodnicy Bałtyku Gostyń dążyli do zmiany rezultatu. W 85 minucie Andrzej Frańczak pokonał Łukasza Woźnego i doprowadził do remisu. Ostatnie pięć minut nie przyniosło zmiany rezultatu. Końcowy gwizdek i zasłużony remis dla Bałtyku Gostyń. W następnym tygodniu, w sobotę 28 września o 16 Korona zmierzy się na swoim boisku z liderem a klasy Jantarem Dziwnów. Piłkarze z Gostynia zaś o dobry wynik powalczą w Radowie Małym ze spadkowiczem z okręgówki, Radowią.

1:0 - Grychtolik
1:1 - Smela
1:2 - Majer
2:2 - Frańczak

W 50 minucie Smela nie wykorzystał karnego, Ziółkowski obronił

KORONA: Woźny - Guster, Putyrski (C), Pałka B. (Winiarczyk), Marciniak, Cierlicki, Polak B. (Kondras), Smela, Stangrycki (Szwech), Stogowski, Majer (Wosiakowski)

żółte kartki: Marciniak, Smela, Majer (Korona)

A klasa Szczecin gr. 1 (2013/2014)
Bałtyk Gostyń Korona Stuchowo
2 2
21-09-2013 16:00
1:1 - Smela
1:2 - Majer

żółte kartki: Marciniak, Smela, Majer (Korona) sędzia: Domagała, Arkadiusz (główny), Kunikowski Arkadiusz, Cichecki Waldemar (asystenci)

Dane pomogli uzupełnić: skryba1213, dzidek777, Bengoro - dziękujemy