Pewny awans Wsypiarzy
autor: Krzysztof Cichomski Polkowice zdobyte, Flota Świnoujście wywalczyła awans do kolejnej rundy Pucharu Polski. Podopieczni Bogusława Baniaka 3:0 (1:0) pokonali KS Polkowice. Bramki dające możliwość gry w 1/16 rozgrywek zdobyli Bartosz Śpiączka, Krzysztof Bodziony oraz Charles Nwaogu. Dziś o godzinie 13 Flota, tak jak Pogoń, pozna kolejnego rywala w walce o Puchar Polski.
Piłkarze z wyspy Uznam szybko wywiązali się z roli faworyta. Gra wysokim pressingiem przyniosła efekt już w 5 minucie. Po błędzie defensywy gospodarzy, do bramki Damiana Primela trafił z bliska Bartosz Śpiączka. Napastnik Floty niedługo po tym golu mógł zdobyć kolejnego, jednak jego silny strzał okazał się minimalnie niecelny. W 31 minucie obronie KS-u urwał się Christian Nnamani, ale jego strzał zatrzymał się tylko na bocznej siatce. Wyspiarze kontrolowali przebieg gry, nie pozwalając polkowiczanom na zbyt dużo. Kilka minut przed przerwą, jeden z graczy gospodarzy musiał przedwcześnie zejść z boiska. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Konrad Kaczmarek.

Grający w osłabieniu gospodarze długo nie dali się zaskoczyć. Po przerwie bliski zdobycia bramki był Bartosz Śpiączka, a w kolejnej akcji polkowiczanie byli bliscy zdobycia bramki samobójczej. W 68 minucie gry w słupek bramki Damiana Primela trafił Christian Nnamani. Po chwili sędzia podyktował rzut karny dla gości, po tym jak ręką zagrał jeden z graczy KS-u. Jedenastkę na gola pewnie zamienił Krzysztof Bodziony. Gospodarze mogli zdobyć bramkę kontaktową, ale z bliska fatalnie chybił Ariel Famulski. Wynik meczu ustalił Charles Nwaogu, który strzałem głową wykończył dośrodkowanie Rafała Grzelaka.

0:3 - Charles Nwaogu 82'
KS Polkowice: Damian Primel - Damian Ałdaś, Rafał Darda, Mateusz Bartków, Ariel Famulski - Paweł Garyga, Paweł Zieliński, Adrian Żmija (81 Szymon Szymik), Sebastian Kamiński (77 Szymon Sołtyński) - Patryk Bryła (67 Maciej Bancewicz), Konrad Kaczmarek

Flota: Szymon Gąsiński - Radosław Jasiński, Sebastian Zalepa, Michał Stasiak, Marek Opałacz - Christian Nnamani (69 Charles Nwaogu), Maciej Mysiak (46 Mateusz Szałek), Marek Niewiada, Krzysztof Bodziony (74 Ensar Arifović), Rafał Grzelak - Bartosz Śpiączka.

żółte kartki: Kaczmarek (KS)/ Grzelak (Flota)
czerwona kartka: Kaczmarek (41' za drugą żółtą, KS) sędzia: Jarosław Przybył (Główny), Jacek Tokarski, Damiel Szpila (asystenci), Marcin Filarski (techniczny)

Dane pomógł uzupełnić: Bengoro - dziękujemy