Lider ze Szczecina
autor: paulinusW ostatnie kolejce I ligi północnej Olimpia Szczecin zmierzyła się z zajmującą 3 lokatę w tabeli - Checzą Gdynia. Było to drugie spotkanie obu ekip w ciągu dwóch tygodni, oba zwycięskie dla Olimpijek.
Pierwsza połowa nie należała do najlepszych. Strzał Lachman, który powędrował nad poprzeczkę oraz wyjście sam na sam z bramkarką Okoniewskiej, to dwie sytuacje, które w pierwszej połowie były warte uwagi ze strony gospodarzy. Drużyna gości miała jedną sytuację, kiedy to piłka niefortunnie odbija się i przelobowuje naszą bramkarkę. Na szczęście dobra asekuracja naszej obrony nie pozwoliła strzelić bramki przyjezdnym.
Druga połowa była znacznie lepsza. Nasze zawodniczki prowadziły całą grę przegrywając piłkę z jednej strony na drugą oraz spokojnie konstruowały akcje w przód. Świeżo wprowadzona na boisko Tokarska, ma idealną szansę na strzelenie bramki. Niestety trafia w słupek. Co się odwlecze to nie uciecze, w 66 minucie piłkę do Tokarskiej zagrywa Janik i jest 1-0 dla Olimpijek. Druga bramka jest również autorstwa Tokarskiej, piłkę wprost na głowę ' Shoguna' wrzuca Lachman i mamy 2-0. Kolejną dogodną sytuację zmarnowała Okoniewska. Wychodząc na czystą pozycje uderza wprost w bramkarkę gości.Swoją sytuacje miały również Gdynianki. Lewą strona przedarła się zawodniczka Checzy, Watychowicz wychodzi daleko z bramki i zostaje przelobowana. Piłka leci wprost do bramki, ale idealnie ustawiona Szwed wybija piłkę głową z linii bramkowej. Głęboki oddech Olimpijek i pada bramka na 3-0 z rzutu rożnego. Dośrodkowanie Okoniewskiej, piłka odbija się od zawodniczki gości i wpada do bramki, ustalając tym samym wynik spotkania.

Po meczu radość była ogromna, tańce przyśpiewki i okrzyki ' LIDERA MAMY NIKOMU GO NIE ODDAMY'. Olimpijki sprawiły jeszcze jedną niespodziankę w tym dniu. Trener Rafał Buryta kilka dni wcześniej obchodził urodziny a jego zawodniczki przygotowały w prezencie - oprócz 3 punktów - przepyszny tort a sam Trener na rękach zawodniczek 'pofrunął do nieba' .

MKS Olimpia Szczecin - Checz Gdynia 3:0 (0:0)
Bramki: Tokarska (66', 70'), Czerwiak (s) (77')