Duńczycy pokonują Wyspiarzy
autor: M.Dorosz Dwa rzuty karne rozstrzygnęły losy rywalizacji Brøndby IF z Flotą Świnoujście. Dziewiąty zespół duńskiej ligi minionego sezonu pokonał świnoujścian 2:0. Obie jedenastki skutecznie egzekwował Simon Makienok. W zespole z wyspy Uznam testowany był słowacki pomocnik Michal Macháček. Wyspiarze w najbliższą środę zmierzą się z Energetykiem Gryfino.
W pierwszej połowie Flota od początku odważnie szukała okazji do zdobycia bramki. Kilkakrotnie Wyspiarze znaleźli się z piłką w polu karnym Brøndby IF, ale za każdym razem zabrakło wykończenia. Dobry strzał oddał sprzed pola karnego testowany we Flocie Słowak Michal Macháček, jednak bramkarz Brøndby IF zdołał skierować piłkę na rzut rożny.

W drugiej połowie pierwsi groźną okazję stworzyli Duńczycy. Szarżujący rywal mimo asysty Sebastiana Zalepy zdołał oddać strzał, ale interweniujący Konrad Forenc zdołał odbić piłkę. W 62 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłka spadła pod nogi Charlesa Nwaogu, ale jego strzał był niecelny. Podobnie jak uderzenie rywali w 70 minucie, po którym piłka przeszła blisko słupka bramki Floty. W 80 minucie rozpędzonego rywala zahaczył w polu karnym Sebastian Zalepa i sędzia podyktował rzut karny dla Brøndby IF. Jedenastkę wykorzystał Simon Makienok, który sześć minut później strzelił drugiego gola dla Duńczyków - także z rzutu karnego.
ďż˝rďż˝dďż˝o: własne/Krzysztof Dziedzic rzecznik prasowy Floty Świnoujście