Z ostatniej chwili: Horror w Piotrkowie
autor: scashoneSzczypiornistki Pogoni Baltica Szczecin kontynuują piękną serię, którą rozpoczęły w 2014r. Tym razem w pokonanym boju pozostawiły MKS Piotrcovię Piotrków Trybunalski. Mecz ten początkowo przebiegał pod wyraźne dyktando przyjezdnych. Druga połowa to już prawdziwy horror, który mógł się skończyć bardzo różnie. Sprawdziło się jednak powiedzenie, że szczęście sprzyja lepszym, bo jak inaczej nazwać wydarzenia z ostatnich sekund tego widowiska. Najpierw o czas poprosił Henryk Rozmiarek, potem to samo uczynił Adrian Struzik.

Szczegóły w relacji poniżej.
Od bardzo mocnego uderzenia rozpoczęły swoje spotkanie szczypiornistki Pogoni Baltica Szczecin w Piotrkowie Trybunalskim. Najpierw uderzenie na bramkę zamieniła Hanna Yashchuk, a drugiego gola dołożyła Monika Stachowska. Jakby tego było mało z linii 7 metrów nie pomyliła się Agata Cebula i było 0:3 dla szczecinianek. Słowem początek meczu jak marzenie. Przyjezdne wcale jednak nie zamierzały na tym poprzestawać. Po 10. minutach o czas dla swojej drużyny poprosił Henryk Rozmiarek, a było wówczas już 2:7. Czas na żądanie szkoleniowca MKS-u zmienił niewiele.

Pogoń nie popełniała praktycznie żadnych błędów i prawie każda ich akcja kończyła się trafieniem. Wynik miejscowym ''trzymała'' jedynie Agata Wypych, która po 20. minutach miała na swoim koncie już 4 gole, ale wszystkie zdobyte z rzutów karnych. Nieco słabszy fragment zawodów przytrafił się ekipie z Grodu Gryfa pomiędzy 21. a 27. minutą. Do tego stanu rzeczy dopasowały się również piotrkowianki. Impas przełamało dopiero trafienie Katarzyny Plecaby. Za chwilę swoją piątą bramkę z karnego dołożyła Wypych. Do końca pierwszej połowy emocji jeszcze nie brakowało. Kołowa Malwina Olek doprowadziła do stanu 10:13. Ostatnią akcję celnie wykończyła jej vis’a vis Stachowska i obie siódemki zeszły przy stanie 10:14.

Drugą połowę od bramki jako pierwsza rozpoczęła Piotrcovia. Odpowiedź ekipy Adriana Struzika była jednak błyskawiczna. Swojego 4 gola zdobyła Małgorzata Stasiak przywracając status quo. Jak się jednak później okazało, niesione dopingiem swoich kibiców, a tego dnia w hali ''Relax'' zjawiło się ich ok. 600, miejscowe zdołały dojść faworyzowane szczecinianki na jedno trafienie (14:15). Natychmiast o czas na żądanie poprosił Struzik. Tuż po nim gola z kontry zdobyła Cebula, a już po chwili na ławkę kar powędrowała Aleksandra Kucharska. Była to wręcz wymarzona okazja do tego, aby ponownie wyjść przynajmniej na 3-4 gole przewagi. Niestety tej szansy nasze panie nie wykorzystały. Co więcej od tego momentu oba teamy szły bramka za bramkę.

Ostatni kwadrans mógł więc przynieść kolejne emocje i tak też się właśnie stało. Wiary gospodyniom dodawała niewątpliwie ich liderka - Wypych, która tego dnia była nie do zatrzymania z linii pola karnego. W 49. minucie kontaktowego gola zdobyła Kucharska, a do pierwszego w tym meczu remisu doprowadziła inna eksszczecinianka Katarzyna Pasternak. Rezultat remisowy utrzymywał się praktycznie do ostatnich minut meczu. Na prowadzenie Piotrcovii wyjść się w końcu jednak udało. Uczyniła to nikt inny jak wspominana wcześniej Wypych. Prawdziwy horror wydarzył się w 59. minucie. Gola wyrównującego zdobyła Stasiak, a na prowadzenie przyjezdne wyprowadziła rzutem z karnego Cebula. O czas poprosił wówczas Rozmiarek, który postanowił dokładnie omówić ostatnią akcję swojego zespołu. Później z tego samego skorzystał z kolei Struzik. Na 32 sekundy przed końcem piłkę posiadała Pogoń (25:26). Wygrana wydawała się być już pewna. Bramka nie padła i dwa punkty powędrowały do Szczecina.

Bramki dla Pogoni zdobywały: Stasiak 8, Cebula 6, Yashchuk 4, Stachowska 4, Agova 3, Królikowska 1.