Z ostatniej chwili: Gaz-System Pogoń zdobyła Opole
autor: cubajduk''Niedziela będzie dla nas'' - tak w dużym skrócie można powiedzieć o występie szczecińskiej Gaz-System Pogoni w Opolu w ramach rozgrywek 14. kolejki PGNiG Superligi Mężczyzn. Tamtejsza PE Gwardia nie poprawiła swojej fatalnej statystyki występów we własnej hali i musiała pogodzić się z kolejną porażką. Od początku meczu bardzo dobre zawody rozgrywał bramkarz Gazowników Tomislav Stojković (na zdj. obok), który nie dawał się pokonywać nawet z linii 7 metrów.
Na prowadzenie Gazowników wyprowadził lider klasyfikacji najlepszych strzelców Superligi Bartosz Konitz. Po krótkiej chwili Pogoń prowadziła już 2:0. Gwardia zdołała się jednak dość szybko otrząsnąć i wyrównać stan tej rywalizacji, a nawet po rzucie Marcina Śmieszka wyjść na jednobramkowe prowadzenie. Świetnie w bramce Pogoni spisywał się Tomislav Stojković, który w ciągu zaledwie kilku chwil wybronił aż dwa rzuty karne. Najpierw ten wykonywany przez Pawła Prokopa, a później przez Remigiusza Lasonia. Wynik ciągle oscylował jednak wokół remisu. Wyraźna zmiana nastąpiła po 23. minutach tego widowiska. Od stanu 7:8 bramki wpadały już tylko do siatki opolan. Przewaga szczecinian urosła wówczas aż do sześciu trafień (7:13). Serię gości przełamał dopiero Paweł Swat, który wykorzystał rzut karny, ale i tak w znacznie lepszych nastrojach na przerwę zeszli podopieczni Rafała Białego wygrywając pierwszą połowę meczu aż 10:15.

Drugą część spotkania Gwardia rozpoczęła lepiej, zmniejszając swoją stratę do Gaz-System Pogoni do trzech trafień (13:16 i 14:17). Jednak już po chwili wszystko zdało się wrócić na swoje ''normalne tory''. Efektowną wrzutką popisał się popularny w Szczecinie ''Oranje'' przywracając status quo. Przy stanie 15:21 w 42. minucie o czas na żądanie poprosił Tadeusz Jednoróg. Zaraz po nim Pogoń zmuszona była grać dwóch zawodników mniej. Karami indywidualnymi ukarani zostali Paweł BiałyJacek Wardziński. Był to właściwie ostatni moment, by móc odrobić stratę do rywala. Częściowo się to udało (17:21), jednak gdy tylko skończyły się upomnienia Pogoń znowu przejęła inicjatywę i sukcesywnie zaczęła zwiększać swoje prowadzenie. Trener Biały na ostatnie 13. minut za ''Centego'' wprowadził Wojciecha Jedziniaka, który odwdzięczył się dwoma ważnymi trafieniami. Ostatecznie goście dość spokojnie wygrali w Opolu 23:29.

Gazownicy wykorzystali tym samym korzystne dla siebie wyniki w innych meczach i tym samym umocnili swoją 3. lokatę w tabeli Superligi Mężczyzn. Kolejnym rywalem szczecinian będzie zabrzański Górnik.