Dalej bez zwycięstwa
autor: Bengoro Nie zmieniła się sytuacja Wyspiarzy w ligowej tabeli. Po remisie z Sandecją Nowy Sącz 1:1, świnoujścianie w dalszym ciągu znajdują się w strefie spadkowej. Niestety po raz kolejny nie obeszło się bez kontrowersji oraz nieskuteczności Wyspiarzy. Po zagraniu ręką przez Petera Petrana gospodarzom należała się jedenastka, ale arbiter nie zdecydował się ukarać drużyny z Nowego Sącza.
Sandecja szybko objęła prowadzenie w niedzielnej potyczce. Pierwsze ostrzeżenie gospodarzom dał Maciej Bębenek, ale z jego strzałem poradził sobie Szymon Gąsiński. W 9 minucie gry nie pomylił się Fabian Fałowski. Piłkarz Sandecji wykorzystał wrzutkę Adama Mójty z rzutu wolnego, i głową wyprowadził gości na prowadzenie. Trzeba przyznać także, że w tej sytuacji niepewnie we własnym polu karnym zachował się golkiper Floty, który nie wiedział czy wyjść do dośrodkowania, czy też zostać w bramce. Po chwili wyrównać mógł Bartosz Śpiączka, ale zmarnował sytuację sam na sam. W 20 minucie tuż obok bramki Wyspiarzy z rzutu wolnego uderzył Adam Mójta. Gospodarzom nie można było odmówić woli walki i chęci zmiany niekorzystnego wyniku, ale brakowało im na to pomysłu. Po dwóch kwadransach gry ładnie zza pola karnego przymierzył Rafał Grzelak, jednak czujny w bramce był Marcin Cabaj. Kilka minut później Peter Petran ewidentne zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym, a arbiter pozostał bez reakcji.

Na początku drugiej części swoich sił z dystansu spróbowali Rafał Grzelak oraz Krzysztof Bodziony, ale w obu przypadkach futbolówka minęła bramkę przyjezdnych. W 59 minucie gola mógł zdobyć Michał Stasiak, ale defensor Wyspiarzy nie zdołał zamknąć dobrego dośrodkowania Rafała Grzelaka. Po godzinie gry na boisku pojawił się Ensar Arifović, który w pewnym stopniu został bohaterem niedzielnej potyczki. W 77 minucie gry Bośniak wykorzystał dośrodkowanie Krzysztofa Bodzionego z rzutu rożnego i strzałem głową pokonał Marcina Cabaja. W końcówce meczu 'Ari' mógł zostać bohaterem Wyspiarzy i skompletować dublet. Niestety w sytuacji sam na sam Bośniak nie umieścił piłki w bramce, i na wyspie Uznam zamiast trzech, został tylko jeden punkt.

1:1 - 77' - Arifović
FLOTA: Szymon Gąsiński - Radosław Jasiński, Michał Stasiak, Sebastian Zalepa, Marek Opałacz, Mateusz Wrzesień (69' Tomasz Mokwa), Marek Niewiada (C), Mateusz Szałek (61' Ensar Arifović), Rafał Grzelak (78' Robert Kolendowicz), Krzysztof Bodziony, Bartosz Śpiączka

SANDECJA: Marcin Cabaj - Marcin Makuch, Peter Petran, Arkadiusz Czarnecki, Adam Mójta, Maciej Bębenek, Matej Nather, Tomasz Margol (87' Maciej Górski), Piotr Kosiorowski, Łukasz Grzeszczyk (69' Sebastian Szczepański), Fabian Fałowski (72' Geworg Badaljan)

żółte kartki: Marek Opałacz, Krzysztof Bodziony (Flota)/ Matej Nather (Sandecja) sędzia: Paweł Dreschel (główny), Leszek Wnuk, Marek Szerszeń (asystenci), Dominik Sulikowski (techniczny)

Dane pomógł uzupełnić: Bengoro - dziękujemy