Ostrzeżenia nie pomogły
autor: Krzysztof Cichomski C80Wyspiarze po raz kolejny na kolanach. W sobotnim meczu na własnym boisku Flota Świnoujście przegrała z GKS-em Tychy 1:0 (0:0). O zwycięstwie gości przesądził gol Pawła Smółki, przed którym przestrzegał swoich graczy Bogusław Baniak. Świnoujścianie przegrali drugi z rzędu mecz z niżej notowanym zespołem. Trener drużyny z wyspy Uznam nie może spać spokojnie.
Goście w sobotnim meczu mogli liczyć na doping swoich fanów, którzy dość licznie przybyli na wyspę Uznam. Wyspiarze dobrze rozpoczęli spotkanie. W 7 minucie przed szansą stanął Bartosz Śpiączka, który nie wykorzystał dokładnego podania ze skrzydła. Przyjezdni po spokojnym początku, bramkę mogli zdobyć po kwadransie gry. Po dośrodkowaniu Łukasza Małkowskiego z rzutu wolnego, do piłki dopadł Łukasz Kopczyk. Główkę defensora GKS-u, instynktownie obronił Szymon Gąsiński. Czujność bramkarza gospodarzy po chwili sprawdził silnym strzałem Damian Krajanowski. Pierwsza część gry na pewno rozczarowała. Bolączką piłkarzy był brak celności przy strzałach. Przed przerwą błąd defensywy Floty mógł wykorzystać Marcel Gąsior, jednak na szczęście dla Wyspiarzy, nie przymierzył dokładnie na bramkę.

W 53 minucie goście objęli prowadzenie. Dawid Dzięgielewski łatwo urwał się na skrzydle Tomaszowi Mokwie i dośrodkował piłkę w pole karne. Tam Paweł Smółka uprzedził Szymona Gąsińskiego i ulokował futbolówkę w bramce. Chwilę wcześniej golkiper Floty uratował swój zespół broniąc strzały Marcela Gąsiora oraz Dawida Dzięgielewskiego. Szybko wyrównać mógł Krzysztof Bodziony. Choć pomocnik Wyspiarzy uderzył mocno i celnie, piłkę sparował Marek Igaz. Kolejne okazje miał Bartosz Śpiączka. Napastnik Floty najpierw niecelnie główkował, a w następnej akcji jego uderzenie kapitalnie obronił bramkarz gości. Gospodarze naciskali, ale bez efektu. Bezbłędnie w bramce GKS-u spisywał się Marek Igaz. Jako ostatni pojedynek z golkiperem tyszan przegrał Ensar Arifović.

I liga (2013/2014)
Flota Świnoujście GKS Tychy
0 1
19-10-2013 15:30
widzów: 1100
0:1 - 53' - Smółka dodaj video
Flota: 1. Szymon Gąsiński - 3. Radosław Jasiński, 17. Michał Stasiak, 4. Piotr Kieruzel, 7. Mateusz Szałek (86' 20. Ensar Arifović) - 14. Tomasz Mokwa, 18. Krzysztof Bodziony, 15. Martins Ekwueme (72' 22. Robert Kolendowicz), 21. Bartosz Śpiączka, 9. Christian Nnamani - 13. Charles Nwaogu (58' 11. Rafał Grzelak)

GKS: 53. Marek Igaz - 7. Łukasz Małkowski, 19. Łukasz Kopczyk, 17. Mariusz Masternak, 28. Mateusz Mączyński - 30. Damian Krajanowski, 4. Ivica Žunić, 5. Marcel Gąsior, 11. Damian Szczęsny (74' 21. Tomasz Balul), 16. Dawid Dzięgielewski (81' 18. Daniel Mąka) - 9. Paweł Smółka

Żółte kartki: Nnamani, Śpiączka (Flota) - Małkowski, Gąsior (GKS) sędzia: Sebastian Załęski (główny), Marcin Sadowski, Leszek Wnuk (asystenci), Konrad Aluszyk (techniczny)

Dane pomógł uzupełnić: Bengoro - dziękujemy