Duma Warmii lepsza od Wyspiarzy
autor: M. Dorosz Stomil Olsztyn dalej pozostaje drużyną niepokonaną przez Flotę Świnoujście. Niedzielna potyczka tych drużyn zakończyła się wygraną gospodarzy 3:1 (1:0). O losach meczu przesądził początek drugiej części. W 50 i 52 minucie gry Stomil zdobył odpowiednio drugą i trzecią bramkę. Wyspiarzy stać było jedynie na honorowe trafienie. Znów nie zabrakło nieuznanej przez arbitra bramki dla Floty.
Już na początku meczu w polu karnym gospodarzy znalazł się Sebastian Zalepa, po którego główce piłka przeleciała nad poprzeczką. Stomil odpowiedział silnym strzałem Pawła Łukasika, który pewnie złapał Szymon Gąsiński. W 19 minucie meczu olsztynianie objęli prowadzenie. Paweł Łukasik wpadł w pole karne Floty i podał piłkę obok interweniującego bramkarza Wyspiarzy. W pustej bramce futbolówkę ulokował Dominik Kun. Sześć minut później wyrównać mogli i powinni byli Wyspiarze, jednak z bliskiej odległości w piłkę nie trafił Ensar Arifović. Po chwili groźnie główkował Tomasz Bzdęga, ale instynktowną interwencją popisał się Szymon Gąsiński. W końcówce pierwszej części gospodarze przycisnęli Wyspiarzy, ale w ich próbach brakowało precyzji.

Stomil bardzo szybko uciekł Wyspiarzom po przerwie. W 50 minucie podanie Tomasza Bzdęgi uderzeniem z bliskiej odległości, wykorzystał Dominik Kun. Dwie minuty później zrobiło się 3:0. Tym razem aktywny w niedzielnym meczu Tomasz Bzdęga przeprowadził indywidualną akcję, którą wykończył płaskim strzałem obok bezradnego bramkarza Wyspiarzy. Po godzinie gry swoją bramkę zdobyli świnoujścianie. Po dośrodkowaniu w pole karne celną główką popisał się Charles Nwagou. W 65 minucie zapachniało skutecznym pościgiem gości, po tym jak piłkę w bramce umieścił Sebastian Zalepa. Niestety arbiter dopatrzył się przewinienia zawodnika Floty na bramkarzu i gola nie uznał. Wynik nie uległ już zmianie i gospodarze mogli świętować pierwsze w tym sezonie zwycięstwo u siebie.

3:1 - 62' - Nwaogu
Stomil: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 23. Arkadiusz Koprucki, 3. Rafał Remisz, 15. Arkadiusz Mroczkowski (77' Wojciech Dziemidowicz)- 13. Dominik Kun, 7. Paweł Głowacki, 21. Łukasz Jegliński, 55. Grzegorz Lech (68' Yasuhiro Kato) - 77. Paweł Łukasik (85' Szymon Kaźmierowski), 9. Tomasz Bzdęga

Flota: 1. Szymon Gąśiński - 2. Sebastian Zalepa, 3. Radosław Jasiński, 6. Marek Opalacz, 8. Marek Niewiada, 14. Tomasz Mokwa, 15. Martins Ekwueme (70' Piotr Kieruzel), 18. Krzysztof Bodziony, 20. Ensar Arifovic, 22. Robert Kolendowicz (46' Rafał Grzelak), 13. Charles Nwagou

Żółte kartki: Łukasik (Stomil) - Zalepa, Opałacz (Flota) sędzia: Adam Lyczmański (Bydgoszcz)

Dane pomogli uzupełnić: mywtf14, maksiu1986 - dziękujemy

Trenerzy po meczu w Olsztynie (royal447)
Duma Warmii lepsza od Wyspiarzy (royal447)