Setka Bodzionego
autor: M. Dorosz Piłkarze z Rybnika odnotowali piąty z rzędu remis w tym sezonie. Flota Świnoujście nie zdołała się przełamać i zremisowała z Energetykiem 1:1. Obie drużyny niedzielne spotkanie mogły zakończyć z kompletem punktów. Jedni i drudzy marnowali jednak dogodne sytuacje i muszą podzielić się niedosytem. W niedzielnym meczu po raz 100 w pierwszej lidze, w barwach Floty Świnoujście wystąpił Krzysztof Bodziony (na zdjęciu).
Od początku spotkania obie drużyny rozpoczęły wymianę ciosów. Najpierw po rzucie wolnym niecelny strzał na bramkę Wyspiarzy oddał Marcin Grolik, a w odpowiedzi uderzenie Rafała Grzelaka obronił Marcin Skrzeszewski. Po kwadransie gry Wyspiarze objęli prowadzenie. Strzałem z rzutu wolnego z osiemnastego metra gola zdobył Piotr Kieruzel. Zdobyty gol uskrzydlił świnoujścian, którzy zyskali przewagę. W 29 minucie ładnie zza pola karnego przymierzył Daniel Feruga, ale piłka minimalnie minęła bramkę Floty. W końcówce pierwszej części celnym, ale za słabym strzałem popisał się jeszcze Rafał Grzelak.

Zespół z Rybnika do wyrównania doprowadził tuż po przerwie. W 51 minucie bramkę zdobył Daniel Feruga, który wykorzystał podanie Idrissy Cisse. Po chwili swój setny występ w barwach Floty golem mógł uhonorować Krzysztof Bodziony. Strzał pomocnika Floty z bliskiej odległość zdołał jednak świetnie obronić Marcin Skrzeszewski. Bramkarz gości zatrzymał Krzysztofa Bodzionego także w 61 minucie, kiedy to obronił jego główkę. W ostatnich minutach meczu, kibice ponownie doczekali się podbramkowych emocji. W jednej z nich gola zdobył Ensar Arifović, ale sędzia wcześniej dopatrzył się faulu na zawodniku gości i bramki nie uznał. Ostatnie słowo mogło należeć do przyjezdnych. W doliczonym czasie gry Piotr Kieruzel źle podał piłkę do Szymona Gąsińskiego, jednak z błędu defensywy nie skorzystał Damian Feruga.

1:1 - 51' - Feruga
Flota: Szymon Gąsiński - Radosław Jasiński, Piotr Kieruzel, Sebastian Zalepa, Marek Opałacz (74' Christian Nnamani) - Tomasz Mokwa (61' Mateusz Wrzesień), Mateusz Szałek, Marek Niewiada, Krzysztof Bodziony, Rafał Grzelak - Charles Nwaogu (65' Ensar Arifović)

Energetyk: Marcin Skrzeszewski - Marek Krotofil, Marcin Grolik, Sławomir Szary, Daniel Kutarba - Rafał Kurzawa, Mariusz Muszalik, Szymon Jary (70' Mateusz Słodowy), Daniel Feruga, Jarosław Wieczorek (28' Łukasz Bałuszyński) - Idrissa Cissé (88' Marek Gładkowski)

Żółte kartki: Kieruzel, Jasiński, Wrzesień, Arifović (Flota) - Jary, Feruga, Krotofil, Gładkowski (Energetyk) sędzia: Sebastian Tarnowski (główny), Marcin Sadowski, Waldemar Socha (asystenci), Maciej Lanckowski (techniczny)

Dane pomogli uzupełnić: Bengoro, kempes7 - dziękujemy