Skromnie, ale pewnie
Udanie zainaugurowali nowy sezon Wyspiarze. Po bramce Marka Opałacza Flota pokonała GKS Katowice 1:0. Podopieczni Bogusława Baniaka byli zespołem wyraźnie lepszym od gości. W pomocy aktywny był Krzysztof Bodziony, a dośrodkowaniami z autów defensywę katowiczan nękał Radosław Jasiński. Świnoujścianie powinni wygrać ten mecz wyżej, ale zmarnowali kilka klarownych sytuacji.
Mecz w niedzielne popołudnie lepiej rozpoczęli gospodarze. Flota odważnie zaatakowała, a katowiczanie mieli problemy z opuszczeniem własnej połowy. Pierwszą groźną akcję przeprowadził Charles Nwaogu, który po indywidualnej akcji uderzył nad bramką. Kolejną sytuację Mateuszowi Szałkowi stworzył Radosław Jasiński, ale jego strzał głową obronił bramkarz gości. W 16 minucie ładnie w pole karne przedarł się Krzysztof Bodziony. Strzał pomocnika Floty z trudem na rzut rożny wybił Łukasz Budziłek. W akcjach przyjezdnych brakowało przede wszystkim dokładności. Upływający czas nie zmieniał obrazu gry, dominacja Wyspiarzy nie podlegała dyskusji. W 28 minucie świnoujścianie zmarnowali atak dwóch na jednego. Po dwóch kwadransach gry przebudzili się katowiczanie, jednak bez większego efektu. W 37 minucie bliski zdobycia gola był Przemysław Pitry. Pomocnik Gieksy świetnie przymierzył z dystansu, a piłka nieznacznie minęła poprzeczkę bramki Floty. Przed przerwą Wyspiarze zasłużenie objęli prowadzenie. Rafał Grzelak kapitalnie wypatrzył na skrzydle Marka Opałacza, który w polu karnym łatwo ograł zawodnika Gieksy i silnym strzałem pokonał Łukasza Budziłka.

Początek drugiej połowy mógł przynieść kolejne bramki. Najpierw tuż obok bramki uderzył Krzysztof Bodziony, a w odpowiedzi z błędu Szymona Gąsińskiego nie zdołał skorzystać Przemysław Pitry. Wyspiarze w dalszym ciągu kontrolowali przebieg spotkania, zwalniając tempo gry. W 66 minucie dobić gości mógł Charles Nwaogu. Nigeryjczyk zmarnował jednak sytuację sam na sam z Łukaszem Budziłkiem. W 80 minucie gry świnoujścianie zmarnowali kolejną stuprocentową okazję. Tym razem z bliska nie trafił Krzysztof Bodziony. Końcówka spotkania nie dostarczyła już więcej emocji. Wyspiarze dowieźli jednobramkowe prowadzenie nad bezbarwną w niedzielę Gieksą do końcowego gwizdka.

I liga (2013/2014)
Flota Świnoujście GKS Katowice
1 0
28-07-2013 12:30
widzów: 1400
1:0 - 43' - Opałacz dodaj video
Flota: 1. Szymon Gąsiński - 3. Radosław Jasiński, 17. Michał Stasiak, 2. Sebastian Zalepa, 6. Marek Opałacz - 19. Mateusz Wrzesień, 7. Mateusz Szałek (74' 4. Piotr Kieruzel), 8. Marek Niewiada, 18. Krzysztof Bodziony, 11. Rafał Grzelak (83' 9. Christian Nnamani) - 13. Charles Nwaogu (70' 21. Bartosz Śpiączka)

GKS: 1. Łukasz Budziłek - 26. Dominik Sadzawicki, 27. Mateusz Kamiński, 3. Adrian Napierała, 18. Bartłomiej Chwalibogowski (77' 7. Rafał Figiel) - 16. Janusz Gancarczyk, 5. Kamil Cholerzyński, 81. Przemysław Pitry, 10. Tomasz Wróbel, 31. Krzysztof Wołkowicz (68' 17. Rafał Pietrzak) - 21. Michał Zieliński (80' 22. Arkadiusz Kowalczyk)

Żółte kartki: Pietrzak, Pitry, Figiel, Gancarczyk (GKS) sędzia: Paweł Dreschel (główny), Jakub Winkler, Leszek Wnuk(asystenci), Marcin Zarwalski (techniczny)

Dane pomogli uzupełnić: Bengoro, kempes7 - dziękujemy