Pogoń liderem Baltica Summer Cup
autor: scashoneDość wyraźną wygraną zakończył się mecz otwarcia, w którym naprzeciw siebie stanęły ekipy Pogoni Baltica Szczecin i Startu Elbląg. Mecz rozstrzygnął się właściwie już do przerwy, kiedy to miejscowe prowadziły 20:13. Ostatecznie skończyło się wynikiem 33:28. - Elbląg rozpoczął od prowadzenia. Widać, że był mocno zmotywowany. Z biegiem czasu zaczęliśmy lepiej grać w obronie. Pomogły nam bramkarki. Wyszliśmy na prowadzenie, które utrzymaliśmy do końca spotkania - powiedział o meczu Adrian Struzik.
Pogoń rzeczywiście rozpoczęła dość ospale. Świetna seria 5 trafień pod rząd odmieniła jednak obraz meczu. Ze stanu 4:6 w 10. minucie gospodynie wyszły na 10:7 po pierwszym kwadransie. Dobrze zafunkcjonowała bramka oraz rzut z drugiej linii, w którym prym wiodła Małgorzata Stasiak. To ona ustaliła rezultat po pierwszej połowie.

Po zmianie stron przypomniała o sobie skrzydłowa Hanna Yashchuk. Choć elblążanki zdołały zmniejszyć stratę do 5 goli po trafieniu Katarzyny Koniuszaniec to za chwilę status qou przywróciła Stefka Agova (27:20 w 45. minucie spotkania). Pogoń co prawda zanotowała pewien przestój w grze, kiedy to straciła kilka bramek z rzędu, ale dość szybko się z niego wybudziła. Sygnał dała Dorota Jakubowska. Wówczas stało się jasne, że tego meczu przegrać już nie można.

- Wynik cieszy, ale również cieszy to, że zagrały wszystkie zawodniczki. Kilka z nich miało okazję pokazać się trenerowi. Bardzo pozytywnie oceniam te młodsze zawodniczki. Niemniej jednak wyznaję zasadę, że nie wyróżniam indywidualnie. Trzeba dać im czas, niech trenują, chwalić zaczniemy je później - powiedział na koniec szkoleniowiec z Grodu Gryfa wskazując na Zagłębie Lubin jako na papierowego faworyta turnieju (wicemistrz Polski).

Pogoń Baltica Szczecin - Start Elbląg 33:28 (20:13)

Pogoń Baltica: Płaczek, Szywerska - Huczko, Jakubowska 2, Wilamowska 2, Sabała 2, Stachowska 4, Królikowska 3, Cebula 6, Noga 1, Głowińska 1, Piontke 1, Agova 4, Szulc, Stasiak 5, Yashchuk 2.

Start Elbląg: Kędzierska, Sielicka - Sądej, Waga 3, Cekała, Wolska 2, Jędrzejczyk 1, Szymańska 4, Aleksandrowicz 2, Klonowska 1, Karwecka, Jałoszewska, Zoria 5, Grzyb 4, Koniuszaniec 6.

Baltica Summer Cup
data: 02-08-2013 - 04-08-2013
miejsce: hala przy Twardowskiego w Szczecinie

W turnieju piłki ręcznej kobiet wezmą udział: Vistal Łączpol Gdynia, KGHM Metraco Zagłębie Lubin, AZS Firmus Politechnika Koszalińska, KPR Jelenia Góra, Start Elbląg oraz Pogoń Baltica Szczecin.