Mistrzostwa w Piłce Ręcznej Plażowej
autor: Jarosława BawelskiegoW dniach 14-16 czerwca 2013 r., na plaży Kąpieliska Miejskiego 'Dąbie' odbędą się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Piłce Ręcznej Plażowej.
Impreza jest kontynuacją zawodów towarzyskich rozgrywanych od sześciu lat w Szczecinie na plaży w Dąbiu. Od dwóch lat w porozumieniu z Polskim Związkiem Piłki Ręcznej, turniej jest rozgrywany jako Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Piłce Ręcznej Plażowej. Piłka Ręczna Plażowa jest stosunkowo młodą dyscypliną sportu, która z roku na rok zyskuje coraz więcej zwolenników, jako zabawowa odmiana piłki ręcznej. Położenie nacisku na przestrzeganie zasad fair play oraz fakt, że zabawa jest sprawą pierwszorzędną kosztem wyniku, sprawia, że stanowi ona bardzo miłą formę spędzenia czasu wolnego głównie dla młodych zawodników.
Mecze będę rozgrywane na boisku o wymiarach 12 na 27 m. Drużyny składają się z czterech osób (bramkarz i trzech zawodników polu). Sędziowie mają pełną swobodę w przyznawaniu punktów np. mogą przyznać dwa punkty za efektowne bramki. Każdy mecz liczy dwie połowy (2 razy po 10 min). Obie połowy rozliczane są oddzielnie, w przypadku wygrania każdej z drużyn po jednej połowie rozstrzygnięcie następuje w systemie rzutów 'sam na sam z bramkarzem'.

Tegoroczne mistrzostwa będą rozgrywane w trzech kategoriach:
1.Młodzików (rocznik 1999/1998).
2.Juniorów młodszych (rocznik1997/1996).
3.Juniorów (rocznik 1995/1994).

Turniej rozpocznie się w piątek 14 czerwca 2013 roku o godzinie 14.00. Zakończenie przewidywane jest na niedzielę 16 czerwca na godzinę 13.00. Miejsce imprezy: Szczecin Dąbie - Plaża Miejska, ul. Żaglowa 1, Zespół Szkół Nr 2, ul. Portowa 21.

W programie imprezy, oprócz gier turniejowych, organizatorzy przewidują szereg atrakcji przeznaczonych dla uczestników i odwiedzających turniej mieszkańców Szczecina: pokazy grup tanecznych, place zabaw dla dzieci, rejs stateczkiem po jeziorze Dąbie, możliwość zjedzenia potraw z grilla, mecze pokazowe, spotkania z gwiazdami szczecińskiego sportu.

Organizatorem zawodów jest: Związek Piłki Ręcznej w Polsce, Zespół Szkół Nr 2 w Szczecinie oraz UMKS „Dąbie” Szczecin przy ZS 2.

3.Juniorów (rocznik 1995/1994),

Turniej rozpocznie się w piątek 14 czerwca 2013 roku o godzinie 14.00. Zakończenie przewidywane jest na niedzielę 16 czerwca na godzinę 13.00.